Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Pozitivní news #8

V těžkých časech jsou pozitivní zprávy potřeba víc než kdy předtím. 

Ukrajinci už používají zbraně financované z české sbírky

Ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen Perebyjnis dnes na národní bezpečnostní konferenci na Pražském hradě zmínil, že ukrajinští vojáci už brání svoji zemi zbraněmi zakoupenými z české sbírky. Na speciální účet, zřízený pro nákup vojenského materiálu, se Čechům podařilo vybrat již přes 568 milionů korun. Ukrajinský velvyslanec označil Českou republiku za lídra západních zemí v rámci humanitární pomoci a poděkoval české vládě za obrovskou solidaritu.

Ondřej Charvát, natoaktual.cz

Národní divadlo nabízí ukrajinským dětem lekce baletu a tance zdarma

Národní divadlo zřídilo baletní přípravku, která dětem postiženým válkou nabídne bezplatné lekce baletu a tance. Divadlo chce pomocí pohybu přinést alespoň trošku radosti do života dětí. Lekce budou probíhat každou středu od 23. března v sále Státní opery a budou určeny pro děti ve věku od 6 do 12 let. Lidé mohou finančně podpořit také sbírku určenou na nákup baletního oblečení a obuvi.

Národní divadlo

V Královéhradeckém kraji se narodilo první uprchlické miminko

V trutnovské nemocnici se včera narodilo první miminko ukrajinských uprchlíků Evička. Matka Chrystyna byla v devátém měsíci nucena opustit zemi se svým manželem Svjatoslavem. 9. března se jim v brzkých ranních hodinách narodila zdravá holčička, která měří 49 cm a váží 3300 g.

ČT24

Estonsko už nebude ruským občanům vydávat víza pro vstup do země

Estonská ministryně zahraničí Eva-Maria Liimets dnes oznámila, že Estonsko již nebude vydávat turistická víza pro občany Ruska. Země bude na tomto rozhodnutí trvat do té doby, dokud Rusko neukončí invazi na Ukrajině. Výjimky však budou uděleny těm, kteří mají v Estonsku rodinu.

Marko Mumm/Ministry of Foreign Affairs

Přispěj mi na letenku do Káthmándú🎒🏔

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.