Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Pozitivní news #7

V těžkých časech jsou pozitivní zprávy potřeba víc než kdy předtím. 

ZOO Praha nabízí benefiční prohlídky s chovateli

Zaměstnanci a chovatelé ZOO Praha se snaží pomoci jak to jen jde. Přišli proto s benefičními prohlídkami, jejichž výtěžek půjde na podporu ukrajinských ZOO. Bude se jednat o malé skupinky o maximálně 10 lidech. Bude jim nabídnuta speciální prohlídka a na určitých úsecích budou mít návštěvníci možnost nahlédnout i do zázemí.

V rámci programu Dny pro ukrajinské rodiny s dětmi chystá pražská ZOO také tlumočená komentovaná krmení. Od pondělí 28. února mají ukrajinské ženy a děti vstup do ZOO pouze za korunu. Pro zvýhodněný vstup je zapotřebí předložit cestovní pas nebo občanský průkaz.

ZOO Praha

Rohlik.cz nabízí uprchlíkům stálé pracovní pozice a materiální pomoc.

Online supermarket vybral v potravinové sbírce již 4 miliony korun. Zakoupené jídlo posílá organizaci Člověk v tísni a České federaci potravinových bank. Rohlik.cz poskytuje také materiální pomoc přímo na Ukrajině, kam se podařilo zaslat přibližně 350 tun zboží. 

Kromě finanční a materiální pomoci se online supermarket chystá nabídnout uprchlíkům stálý příjem. Aktuálně je k dispozici 330 pozic v Praze a 100 v Brně. Jedná se především o práci na skladě a k dispozici jsou také zkrácené úvazky.

V rámci morální podpory se Rohlik.cz ze svého sortimentu rozhodl vyřadit všechno zboží vyrobené v Rusku a zřízena byla také speciální linka psychologické pomoci v ukrajinštině.

Na stránkách Rohlik.cz si zákazníci můžou zakoupit vouchery ve výši od 100 do 3 000 Kč.

Rohlik.cz

Blesk spustil nové zpravodajství v ruštině.

Online server Blesk.cz zřídil pro ruskojazyčné čtenáře novou zpravodajskou sekci o aktuálním dění na Ukrajině. Cílem je šířit pravdivé informace o tom, co se na Ukrajině děje. Blesk.cz chce tímto krokem bojovat proti ruské propagandě a dezinformacím.

Blesk.cz

Přispěj mi na letenku do Káthmándú🎒🏔

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.