Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Pozitivní news #10

V těžkých časech jsou pozitivní zprávy potřeba víc než kdy předtím.

Zpravodajská relace Události je nyní simultánně tlumočena do ukrajinštiny

Česká televize v sobotu spustila simultánní tlumočení hlavních večerních Událostí v ukrajinštině. Cílem je poskytnou ukrajinským uprchlíkům snazší přístup k relevantním informacím nejen o aktuálním dění na Ukrajině, ale také v České republice. Ukrajinsky tlumočené Události budou dostupné v aplikaci HbbTV a také na webu iVysílání, a to každý den od 19 hodin. Pro dané zpravodajství byl vytvořen také speciální archiv, kde diváci najdou všechny odvysílané díly.

Česká republika vyšle tento týden na Ukrajinu první dva kamiony s léky na předpis

První dva kamiony s léky na předpis budou tento týden vyslány do centrálního distribučního místa v Polsku, odkud poputují dále na Ukrajinu, především na západ státu. Bude se jednat o antibiotika, silné léky proti bolesti a léky potřebné při operacích. První várka léčiv byla poskynuta od výrobců Stala, Zentiva, Glenmark a PRO.MED.CS.

Přispěj mi na letenku do Káthmándú🎒🏔

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.

21 dětí s rakovinou bylo v neděli úspěšně transportováno do Anglie

Nemocné děti se svými rodinami přiletěly do Anglie speciálním letadlem, které pro ně na žádost polských představitelů obstarala britská vláda. Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid podle BBC oznámil, že dětem bude poskytnuta ta nejlepší péče ve speciálních zařízeních po celé zemi.

BBC

Na Ukrajinu budou poslány další české sanitky

Díky českému Červenému kříži bude pro Ukajinu obstarána další várka sanitek. Záchranné zdravotnické složky mají podle ředitele českého Červeného kříže Marka Jukla poskytnout Ukrajině více než deset sanitek, které byly vyřazeny během pravidelné obměny vozů. Vyrazit by měly v průběhu tohoto týdne.

Moravskoslezský kraj

Přispěj mi na letenku do Káthmándú🎒🏔

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.