Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Post Malone koupil sběratelskou kartičku za více než 43 milionů korun. Proč je karta tak hodnotná?

Post Malone si pořídil sběratelskou kartičku z limitované edice Pán prstenů pro karetní hru Magic: The Gathering. Proč za ní zaplatil tolik peněz?

Začátkem srpna si americký rapper Post Malone pořídil unikátní sběratelskou kartičku The One Ring z limitované edice Pán prstenů pro karetní hru Magic: The Gathering. Za kus lesklého papíru zaplatil astronomickou sumu – v přepočtu více než 43 milionů korun. Přesná částka, kterou Post Malone za kartu uhradil, není známa, nicméně předčil nejvyšší nabídku ve výši dvou milionů dolarů. Zajímá tě, proč má zrovna tahle konkrétní karta tak vysokou cenu?

Společnost Wizards of the Coast v březnu oznámila vydání karty The One Ring a odhalila plán vytisknout speciální sběratelskou verzi této kartičky v elfštině, přičemž by existovala pouze jediná kopie na celém světě. Sběratelé okamžitě začali předobjednávat stovky balíčků karet s odhodláním získat takto jedinečnou a první Magic kartu svého druhu.

Karta "The One Ring" | ⒸWizards of the coast

Americká firma Cash Cards Unlimited specializující se na přeprodej vzácných sběratelských karet po odhalení zveřejnila, že kartu od šťastného nálezce odkoupí za 500 000 dolarů. Tuto částku však brzy zdvojnásobila konkurenční firma Dave and Adam's Card World, což posunulo kupní částku na 1 milion dolarů. Tím se hon za kartičkou prstenu dostal až k široké veřejnosti a samotné balíčky, ve kterých bylo možné kartu nalézt, se začaly přeprodávat za dvojnásobek.

Podle Wall Street Journal byla šance na nalezení zhruba jedna ku třem milionům.

Karta "The One Ring" | ⒸCarli Posner/Notable Group

Kartu se podařilo nalézt v Torontu, kde balíček, jenž ji ukrýval, otevřel muž jménem Brook Trafton. Třináctisekundové video toho příliš neodhaluje, je na něm však Post Malone, který posuzuje pravost karty a poslezé řekne jen: „Jo, beru jí.“ Brook následně neudrží slzy a amerického rappera obejme.

The One Ring je nyní pravděpodobně nejprodávanější Magic: The Gathering kartičkou všech dob, přičemž dosavadní rekord držela karta Black Lotus za 800 000 dolarů, kterou také odkoupil Post Malone.

Vůbec nejdražší prodanou sběratelskou kartou je pak japonská verze Pokémona Pikachu Illustrator, která byla původně rozdána jen 39 vítězům výtvarné soutěže v roce 1998. Hodnota je odhadována na 5 275 000 dolarů.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.