Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Politika weekly update: Výcvik ukrajinských vojáků na českém území a podpora stejnopohlavních párů americkým Senátem

Týdenní souhrn nejdůležitějších událostí z domácí i zahraniční politiky, které by ti neměly uniknout!

Senát schválil výcvik ukrajinských vojáků na českém území

Příští rok se na českém území vycvičí až 4 tisíce ukrajinských vojáků. Výcvik bude probíhat v prostoru Libavá. Senát udělil souhlas ve čtvrtek, pro bylo 67 ze 69 přítomných senátorů. Senátoři také schválili vyslání českých vojáků k výcviku Ukrajinců v jiných členských státech Evropské unie a mandát pro dvě další zahraniční mise v Kosovu a v Iráku.

Americký Senát podpořil zákon o uznání sňatků stejnopohlavních párů

Zákon o uznávání manželství lidí stejného pohlaví přinese Američanům jistotu, že když uzavře sňatek žena s ženou nebo muž s mužem, nikde ve Spojených státech jim neřeknou, že jejich svazek neuznávají. Zákon však neznamená, že by na federální úrovni zaváděl možnost uzavírat manželství lidem stejného pohlaví, píše iRozhlas, jde pouze o respekt svazku i ve státech, které je omezují.

Finská premiérka Sanna Marin se potkala s novozélandskou premiérkou Jacindou Ardern

Sanna Marin byla na oficiální návštěvě Nového Zélandu, kde se potkala i s tamější premiérkou. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby později na tiskové konferenci jeden z přítomných novinářů nepoložil dotaz, zda se obě potkávají, protože jsou podobného věku a sdílejí stejnou demografickou skupinu.

„Scházíme se, protože jsme obě premiérky,“ odpověděla jasně finská premiérka.

S odpovědí neotálela ani novozélandská premiérka:

Zajímalo by mě, jestli se někdy někdo zeptal Baracka Obamy a Johna Keye, jestli se setkali, protože byli podobného věku. Máme samozřejmě vyšší podíl mužů v politice, to je realita. To, že se potkají dvě ženy, není jen kvůli jejich pohlaví.
Jacinda Ardern

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.