Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Politika weekly update: Krize na maďarských benzinkách a otrava uvězněného exprezidenta z Gruzie

Týdenní souhrn nejdůležitějších událostí z domácí i zahraniční politiky, které by ti neměly uniknout!

Ministryně Černochová byla na oficiální návštěvě ve Vietnamu, informovala o tom až po návratu

Ministryně obrany Jana Černochová byla tento týden ve Vietnamu. Resort o cíli cesty informoval až po skončení návštěvy s odůvodněním, že tak činí z bezpečnostních důvodů.

Ministryně v Hanoji jednala s vietnamským ministrem národní obrany, armádním generálem Phanem Van Giangem o kapacitách českého obranného průmyslu a možnostech vývozu do Vietnamu.

Hlavním cílem cesty je podpora exportu českého obranného průmyslu, ale diskutovali jsme i o spolupráci v oblasti vzdělávání, vědy a výzkumu nebo vojenské historie.
Jana Černochová

Zeman jmenoval na Hradě čtyřicet nových soudců

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval čtyři desítky nových soudců. Nejvíc by jich mělo zamířit k soudům v Plzeňském a Královéhradeckém kraji. Mezi kandidáty převažují ženy. Zeman dnes novým soudcům poradil, aby se nestyděli vyžádat si pomoc soudních znalců nebo expertů.

Nikdo z nás není vševědoucí. Každý z nás potřebuje pomoc specialistů v dané oblasti. Chyba vzniká tehdy, když si tuto pomoc nevyžádáte a rozhodujete jako všeználek.
Miloš Zeman

Maďarské čerpací stanice jsou na suchu, benzin je na příděl

Zvýšená poptávka a cenový strop zapříčinily nedostatek benzinu na mnoha maďarských čerpacích stanicích. Vláda pak na popud ropné a plynárenské skupiny MOL zastropování cen pohonných hmot zrušila.

Jak v úterý večer uvedla v prohlášení maďarská ropná a plynárenská společnost MOL, situace kolem zásobování pohonnými hmotami v Maďarsku je kritická, jediným řešením je vytvořit podmínky pro zvýšení dovozu.

MOL je nadále odhodlán zabezpečovat dodávky ze svých vlastních produktů, plné zásobování trhu však nelze zajistit bez zvýšení dovozu.
Oficiální vyjádření MOL

Gruzínský exprezident Saakašvili byl ve vězení otráven

Píše se to v lékařské zprávě, kterou v pondělí rozeslal jeho právní tým. Zdravotní problémy exprezidenta ovšem doprovázejí již od loňského podzimu, kdy na protest proti svému uvěznění držel po dobu 50 dní hladovku.

Podle amerického toxikologa Davida Smitha se toxické látky, včetně rtuti a arzenu, do Saakašviliho těla dostaly až po jeho uvěznění. Autoři zprávy z 28. listopadu také sdělili, že Saakašvilimu byly podávány škodlivé léky bez náležitého dohledu.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.