Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Policisté v civilu zaklekli na Babišově meetingu autistického školáka, případ řeší Rakušan i Fiala

Sociálními sítěmi se v posledních hodinách šíří aféra, která vypukla poté, co policisté v civilu zaklekli na Babišově meetingu školáka. Premiér Petr Fiala (ODS) požádal ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) a ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Radima Dragouna, aby celou událost prověřili.

Na událost poprvé upozornil týdeník Respekt, z jehož reportáže vyplývá, že policisté v civilu v Borovanech na Českobudějovicku zaklekli autistického školáka, který odnesl Babišovi reproduktor. Kluk následně skončil na služebně, kams ním ale odmítli vzít jeho matku.

Policejní prezident Martin Vondrášek vyjádřil znechucení nad celým zákrokem, případem se zabývá už i premiér Petr Fiala a ministr vnitra Vít Rakušan, který pověřil ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Radima Dragouna, aby chování policistů prověřil. Rakušan pro ČTK uvedl, že policie nesmí budit dojem, že funguje jako ochranka jakéhokoliv jednotlivce.

Nepřiměřený zásah proti žákovi teprve 8. třídy vzbudil ostré reakce na sociálních sítích. Další kritiku vyvolává také Babišův středeční meeting v Českém Krumlově, kde odvedli ženu protestující proti bývalému premiérovi do neoznačeného auta a odvezli ji na služebnu. Policie i tento případ prošetřuje. Žena sama ale řekla deníku Forum24, že udeřila muže, který do ní během akce strkal, aniž věděla, že jde o policistu v civilu. 👇

„Na základě zveřejněných informací o chování příslušníků Policie ČR na politických mítincích v jižních Čechách jsem požádal ministra vnitra Rakušana a ředitele GIBS Dragouna o důkladné prošetření všech okolností těchto znepokojujících událostí,“ prohlásil premiér Petr Fiala.

Babiš čelí na svých cestách v poslední době silným protestům, ačkoliv to na jeho instagramovém profilu tak nevypadá. Za voliči jezdí od začátku léta a pořídil si kvůli tomu i obytný karavan. Zároveň ale odmítá, že by šlo o kampaň před nadcházejícími prezidentskými volbami.  

Na Twitteru se dokonce objevilo video, ve kterém bývalý premiér nazývá své odpůrce a politické oponenty fašisty a nacisty. 👇

Zdroj: ČTK, Respekt

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.