Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

„Pokémoni“ se zbraněmi přepisují dějiny videoher. Palworld je nejhranější hrou současnosti

Proč se o „Pokémony“ starat, když je můžeš zotročit?

Ve světe videoher se před pár dny objevil nový megahit s názvem Palworld, který ale původně vypadal spíše jako vtip. Opak je pravdou a vývojáři během prvního víkendu ovládli historická maxima žebříčků na Steamu.

Zdroj: Steam

Překvapení dekády dobylo celý herní svět a bleskově nabralo na popularitě. Za pouhých 6 dnů se prodalo více než 8 milionů kopií hry a studio slaví druhý nejvyšší počet současně hrajících hráčů a hráček v historii Steamu. Hra má už od svého oznámení v roce 2021 nálepku „Pokémoni se zbraněmi“, se slavným anime seriálem ale nemá nic společného. Alespoň by mít neměla.

Zdroj: Steam

Příšerky Pal a Pokémoni jsou si natolik podobné, že právníci společnosti The Pokémon Company po dnech spekulací a úvah prolomili mlčení a vzkázali, že se chystají prošetřit porušení práva duševního vlastnictví související s Pokémony. Hra Palworld konkrétně zmíněna nebyla, ale je jasné, že mají na mysli tento nový hit, který jen dokazuje, jak moc hráči a hráčky touží po Pokémonech, které si společnost Nintendo střeží exkluzivně pro své konzole.

O co vlastně ve hře jde?

Jedná se o v podstatě kombinaci tří her, které dobyly svět. Vývojáři si půjčili něco z Fortnite, trochu více z Minecraftu a hodně z Pokémonů. Čeká na tebe otevřený herní svět, kde máš možnost prozkoumávat prostředí, bojovat s ostatními a budovat pevnosti on-line, nebo sólo. Tvými pomocníky budou roztomilé barevné potvůrky s názvem Pal, v podstatě Pokémoni, jejichž funkce vývojáři dost okořenili.

Zdroj: Steam

Proč se o „Pokémony“ starat, když je můžeš zotročit? Palové ti poslouží v čemkoliv, co si umíš představit. Budou stavět domy, zalévat pole, vařit jídlo a nebo sedět u pásu a vyrábět střelné zbraně, které budou následně používat ve tvůj prospěch. Zní to sice vtipně, ale přesně tím si vývojáři dobyli herní svět. Připrav se na dobře vypadající dobrodružství, kde spojení zmíněných prvků tvoří poměrně unikátní a zábavný zážitek.

Zdroj: Steam

Zájem o Palworld pravděpodobně jen tak neopadne a vývojáři na situaci reagovali pohotově odhalením plánovaného dodatečného obsahu pro nadcházející měsíce. Kromě běžných oprav a vylepšení se mohou hráči a hráčky těšit na nové funkce, jako je režim PvP (Player vs. Player), Pal arény, raidy s boss fighty a možnost cross-play multiplayeru mezi hráči a hráčkami na PC a Xboxu. Vzhledem k obrovské popularitě hry je navíc pravděpodobné, že by se mohla v blízké budoucnosti objevit i na konzolích PlayStation.

Zdroj: Steam

Kup mi battlepass!

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.