Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Podle syrských médií zasáhly izraelské bomby letiště v Aleppu, to je nyní mimo provoz

Mezinárodní letiště v Aleppu bylo podle syrských vládních médií zasaženo během bombardování Izraelem. Po útoku zůstalo mimo provoz. Izrael se k situace nevyjádřil.

Syrská vládní média v pondělí informovala o izraelském bombardování, které vyřadilo z provozu mezinárodní letiště v Aleppu. To mělo být zasaženo kolem 3:30 SELČ. Během útoku byla pravděpodobně poškozena přistávací dráha.

Jediná provozuschopná přistávací plocha letiště byla poškozena. Technické týmy dnes zahájí opravy, aby letiště co nejdříve vrátily do provozu.
Zástupce syrského ministerstva dopravy pro AFP

Podle zástupce syrského ministerstva dopravy byly přesunuli lety na letiště v Damašku a do pobřežního města Latákíja.

Letiště v Aleppu nebylo cílem izraelského bombardování poprvé, už v březnu muselo na dva týdny přerušit provoz. Nyní byl podle Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) zasažen i muniční sklad na vojenském letišti ve čtvrti Bab al-Najráb.

Izrael provedl během posledních let stovky útoků proti cílům v částech Sýrie ovládaných vládou. Cílem bývá právě letiště v Aleppu, v Damašku, ale i třeba přístavy. Podle Izraele se armáda zaměřuje na základny skupin napojených na Írán, těmi mohou být objekty využívané libanonským šíitským hnutím Hizballáh, které do syrské občanské války vyslalo na podporu prezidenta Bašára al-Asada tisíce bojovníků. Útoky z pondělí Izrael nekomentoval.

Zdroj: ČTK, The Jerusalem Post, The Cradle

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.