Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Podcasty, které má rád tvůj táta, ale mohl*a bys i ty

Někdy mám pocit, že už došly dobré a kvalitní podcasty. Při výběru nových ale člověk nemůže soudit jen podle názvu nebo designu. Některé se na první pohled můžou tvářit nudně, až taťkovsky, ale to možná vůbec nemusí vadit. Tady máš ode mě tipy na podcasty, kterými nepohrdne (skoro) žádný táta a nemusel*a bys ani ty.

Každý známe stereotyp klasického táty. Nerad, nebo naopak velmi rád řeší politiku, sleduje, co se děje ve světě, všude byl, všechno zná, sport je pro něho náboženství a miluje jídlo. Pokud jsi taky takový old-school typ a rád*a si poslechneš o podobných tématech - tyto podcasty by se ti mohly líbit. Pojď se podívat na můj arzenál dad-podcastů.

Zdroj: NBC / Via instagram.com

Na východ!

Ondřej Soukup a Josef Pazderka prozrazují své zkušenosti se zeměmi, které byly v minulém století součástí Sovětského svazu a vypráví příběhy, které zažili, když zde pracovali, bydleli, ale hlavně psali, jelikož jsou oba novináři. Rozebírají vážná témata, jako jsou války, diktatura a zločin, ale zabíhají i ke vzpomínkám na oslavy Vánoc v Rusku a podobně. Pomůžou vám více pochopit mentalitu, která na východ od nás panuje, ale hlavně vás odnesou svými historkami na Východ - jak také sami říkají.

Zdroj: Spotify
Epizoda, která by tě mohla bavit:

Taste of Prague Podcast

Pokud neznáš instagramový profil Zuzky a Honzy, přicházíš o hodně. Nekoukej sem však, pokud máš hlad. Budeš trpět. Tento inspirativní pár z Prahy vede nejen skvělý podcast o jídle, gastronomii, bussinesu a cestování, ale i food tours po Praze i Moravě. Plus stojí za skvělým bistrem Šodó v Dejvicích. Rádi na začátku proberou i aktuální dění, takže máš všechno dobré pohromadě - skvělí lidi, zprávy, jídlo, cestování a smích. Jejich podcast je můj fav one a pokaždé, když vyjde, stojí za to.

Zdroj: Spotify
Moje oblíbená epizoda:

Slepá mapa

Na tento poklad jsem narazila úplnou náhodou. A jsem za to neskutečně ráda. Michael Švarc si se svými hosty povídá o lidech, jídle, zvycích, kulturách a cestování za hranicemi naší země. Není díl, který by nebyl něčím zajímavý a jedinečný. Poslechnout si můžeš o práci bioložky v Peru i příběh muže, který došel z Olomouce až do Íránu. Každý si najde to svoje, co ho zaujme. Mě zatím zaujalo naprosto všechno.

Zdroj: Spotify
Podcast nabízí mnoho inspirativních příběhů, jako je například tento:

Livesport daily

A je to tady. Sport. Velmi oblíbená věc tatínků. Můj má rád fotbal. Tvůj ne? To nevadí, protože tady si to své určitě najde i on a ty také. Podcast o sportu, který vychází denně. Poslechnout si můžeš jak rozhovory s českými sportovci, kouči, trenéry nebo komentátory, tak i rady, tipy a zajímavosti, co se sportu týkají. Pořad uvádí Jakub Burian, Veronika Kubíčková a Lukáš Pečeně.

Zdroj: Spotify
Epizoda, která si za mě zaslouží pozornost:

Pochlap se

Podcast o mužském světě, ale ne tak, jak ho všichni známe. Václav Rouček si tady zve inspirativní hosty, se kterými mluví o tématech, která v jejich světě můžou být tabu. Brečíš? Jaký máš vztah se svým tátou? Viděl jsi někdy svého tátu brečet? Jak sám podtitulek podcastu říká: „V rozhovorech s kluky a muži z různých společenských bublin otevírá otázky dnešní maskulinity.“ Za mě velmi inspirativní a novodobý typ podcastu, který tu nesmí chybět jako další tip.

Zdroj: Spotify
Epizoda s hercem Petrem Uhlíkem, kterého můžeš znát z mini série Metoda Markovič: Hojer:
Zdroj: Pinterest @malfburryuwu
Mám pro tebe menší tip a takového černého Petra. Pokud máš rád*a girly-pop podcasty a hledáš něco nového - Heyfomo ti přináší podcast z holčičího světa - Cheeky Chicks. Bude vycházet jednou za dva týdny na Spotify a určitě si zaslouží tvou pozornost. Ale bacha, holky jsou fakt nakažlivý a nedají ti spát.