Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Pinterest zakazuje slovo ,,girl”, využívali ho pedofilové

Na první pohled by se zdálo, že Pinterest je nejméně nebezpečná sociální síť, ale opak je pravdou. Podmínky a algoritmus této sítě vytvořily ideální prostor k tomu, aby ji začali využívat pedofilové.

I přestože se Pinterest zdá jako nejméně toxická sociální síť, její algoritmus, který uživatelům doporučuje obsah, na základě jejich vyhledávání vytváří ideální prostředí pro pedofily, kteří si ukládají obrázky náctiletých dívek a tvoří si z nich nástěnky.

Jak se na to přišlo?

Pinterest využívá spousta dětí – hlavně dívek, protože jsou moc mladé na to, aby měly TikTok a protože se zdálo, že je pro ně Pinterest bezpečný. NBC se na tuto tematiku zaměřilo a během výzkumu se dopátralo nechutných nástěnek, kam si uživatelé ukládali malé děti pod názvy ,,Sexy little girls” nebo ,,Guilty pleasures”. Stejně tak NBC pozorovalo algoritmus, který mu už podobný obsah sám od sebe doporučoval.

Stránka neměla přímé řešení k tomu, jak nahlásit pokusy o sexualizaci obsahu s nezletilými

Nejbližší kategorie k nahlášení této problematiky byly ,,Nahota” a ,,Pornografie”. Navíc na Pinterestu nešlo nahlásit celou nástěnku, což v tomto případě bylo nejvíce potřebné. Pinterest ale tenhle problém bere velmi vážně a už podniká kroky, které uživatele budou před pedofily chránit. Mezi jeden z nich patří zakázání slova ,,girl“, které teď nemůžeš vyhledat.

To znamená konec vyhledávání that girl, it girl, hot girl summer a podobně.

To pobouřilo spoustu žen a dívek, které braly Pinterest jako safe space a teď mají pocit, že si nemůžou nic užít, aniž by jim to někdo nekazil.