Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Petr Pavel je novým prezidentem České republiky, Babiš utrpěl historickou porážku

Novým prezidentem České republiky se stal generál ve výslužbě Petr Pavel, získal historický počet hlasů. Podle premiéra Petra Fialy se jedná o konec Andreje Babiše.

V prezidentských volbách podle Pavla vyhrály hodnoty jako pravda, důstojnost a respekt. Na Hradě chce přesvědčit všechny občany k návratu k těmto hodnotám. Lidé musí podle něj řešit problémy jako jedno společenství, i když jsou rozděleni skončenou kampaní, souběhem krizí či politikou poslední doby.

Pavel bude skládat svůj prezidentský slib 9. března ve Vladislavském sále Pražského hradu, oznámila předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Pavel, který na Hradě vystřídá dosavadního prezidenta Miloš Zemana, složí svůj slib do rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila.

Prezidentské volby #2: Petr Pavel

by @eevelka

Pavlovi už poblahopřála i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Na Twitteru napsala, že se těší na spolupráci, společná setkání a iniciativy. Spolu s Vámi zvítězila naděje, že slušnost a pravdivost mohou být sílou, uvedla Čaputová.

Premiér Petr Fiala se s Pavlem sejde dnes odpoledne. „Viděli jsme nejodpornější kampaň v historii,“ uvedl premiér Fiala a společnost vyzval ke zklidnění situace. „Jsme svědky konce Andreje Babiše,“ řekl premiér.

Pavel ve volbách získal přes 3 miliony hlasů, což je historicky největší počet hlasů, který kdy prezidentský kandidát dostal.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.