Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

5 značek, které bys měl/a znát

Nebaví tě už běžné zpopularizované značky jako H&M, Zara nebo Mango? Toužíš po něčem unikátním a jsi ochotný/á si za kvalitu připlatit? Přináším ti tipy na značky, o kterých ne všichni vědí.

1. Musier Paris

Francouzská značka má za cíl vytvářet neobvyklé módní kousky, které budou zároveň timeless a nevyhodíš je z šatníku po jedné sezóně. Kvůli nadměrné spotřebě materiálů a oblečení celkově volí značka Musier Paris raději cestu menších kolekcí, zato z kvalitnějších materiálů. Navíc aby snížila svou karbonovou stopu, snaží se používat materiály původem pouze z Evropy (satén, bavlna nebo viskóza). Cílem je vytvořit kompletně francouzskou výrobu, takže značka každý rok hledá dodavatele co nejblíže svému sídlu.

Cenová kategorie: 49–450 euro

Kategorie: Oblečení

2. Pixie Market

Značka byla založena v New Yorku v roce 2006. V rámci výroby spolupracuje s rodinnými firmami v Seoulu, Jižní Koreji a Los Angeles. Zakládá si na myšlence zero waste, a proto vždy nechává vyrobit pouze malé množství produktů. Pokud se produkt vyprodá, dostaneš možnost pre-order. Na jejich stránkách najdeš oblečení jak ze lnu, tak z organické bavlny. Dle mého názoru se jedná o zlatou střední cestu mezi fast fashion a high fashion značkami.

Cenové rozmezí: 50–450 euro

Kategorie: Oblečení

3. Ahlvar Gallery

Švédská značka Ahlvar Gallery se zaměřuje hlavně na saténové oblečení. Jejich nádherné nadčasové střihy a jemné elegantní barvy stojí za připlacení. Díky minimalismu se ti tento kousek v šatníku nikdy neztratí, a navíc bude vždy vypadat luxusně.

Cenová dostupnost: 80–230 euro

Kategorie: Oblečení

4. ARE YOU AM I

Značka původem z Los Angeles se zaměřuje na slow fashion a propaguje myšlenku kvalita > kvantita. Jejich oblečení je ručně vyráběno přímo v LA a rádi by svými kousky vnesli do šatníku každého člověka originální kousek oblečení, který nebude pouze trendy piece, ale staple piece. Pracují hodně se saténem, takže pro milovníky tohoto materiálu je to ráj na zemi.

Cenové rozmezí: 75–500 $

Kategorie: Oblečení

5. Polène

Jedná se o francouzskou značku prodávající hlavně kabelky či batohy. Značka spolupracuje s těmi nejlepšími francouzskými, italskými a španělskými dodavateli kůže a díky tomu jsou jejich produkty nesmrtelné. Spousta jejich produktů je ručně vyráběna a nitě, které jsou při šití používány, jsou dováženy přímo z Francie.

Cenové rozmezí: 40–420 euro

Kategorie: Doplňky