Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

PARIS FASHION WEEK: Nejlepší přehlídky

Pařížský fashion week je za námi, a proto je ideální čas se poohlédnout za těmi nejlepšími přehlídkami, které jsme letos mohli vidět. Opakující se vzory, barvy a materiály nám skvěle poodhalují trendy na příští rok.

CHRISTIAN DIOR

Dior letos předvedl opět snovou a romantickou přehlídku plnou krajek a mašlí doprovázenou jemnými volánovými sukněmi, květinovým vzorem a elegantními rukavičkami. Originálním prvkem byly šaty inspirované tvarem baletních sukní. Modelky díky svému jemnému make-upu a vlasům staženým do dvou culíků působily jako krásné panenky.

SAINT LAURENT

Značka Saint Laurent se stejně jako v minulých letech drží typického, tvrdého efortless looku, kterým je Paříž známá. Elegance je na prvním místě, a to v podobě dlouhých luxusně vypadajících kabátů, topů bez ramínek a průhledných šatů v kombinaci s decentním spodním prádlem, jež nebudí vulgární dojem, ba naopak. Sluneční brýle nesmí chybět, jak už ostatně známe od Hailey Bieber. Jednoduše pro high fashion look nemusíš umět kombinovat stovky materiálů a barev – v jednoduchosti je krása.

ACNE STUDIOS

Acne Studios tento rok vsadilo na krajku a celá přehlídka byla zasazena do jedné velké ložnice se saténovým ložním prádlem, které se objevilo jak na scéně přehlídky, tak v samotné kolekci. Kolekce se nese v pastelových barvách, promítá se v ní jak kostkovaný vzor, tak krajka. Jednotlivé modely jsou zajímavé svými dlouhými rukávy, volány, oversized kousky nebo většími mašlemi.

BALENCIAGA

I tento fashion week nás návrhář Demna dokázal překvapit svým neuvěřitelným konceptem. Jeho nová přehlídka pro značku Balenciaga se odehrávala v uměle vytvořeném zabahněném prostředí, které bylo doplněné i o autentický zápach. Modelky a modelové měli za úkol vypadat drsně, až naštvaně, a tomu přizpůsobili i svou chůzi na mole.

Jednotlivé looky byly vcelku jednoduché, v kolekci se nám nadále opakuje černá barva, oversized střihy a černý denim. Příjemnou změnou jsou neonové barvy, jako je žlutá a růžová, které se na přehlídce objevovaly jak v doplňcích, tak například jako bundy nebo večerní róby. Pro drsnější look Demna nezapomněl ani na černé sluneční brýle a make-up, který doplnily piercingy, falešné modřiny a podlitiny, které měly navozovat dojem vzhledu rváče.

CHANEL

Módní dům Chanel v nové kolekci představil své tradiční kostýmky, luxusní róby doplnil peřím, metalickými barvami a flitry, sukně a halenky probudil volány a mesh látkou. Příjemným překvapením byla větší diverzita, co se týče body types. Jsme moc rádi, že i vysoce luxusní módní domy s určitou tradicí a minulostí se snaží měnit zajeté módní standardy.

RICK OWENS

Rick Owens na pařížském týdnu módy překvapil svou barevnou kolekcí. Přestože to není kolekce, jakou od Ricka obvykle vídáme, stále nám ukázal robustní podpatky na platformě, ramenní vycpávky a kožené croppnuté bomber jackets, které na závěr přehlídky vynesl i on sám.

OFF-WHITE

Off-White přehlídka se nesla ve třech hlavních barvách – bílá, modrá a černá. Cut-out v oblasti pupíku byl hlavním prvkem všech topů i šatů. Kromě vysokých roláků, sahajících až do půlky obličeje, jsme měli možnost zhlédnout i obleky s potiskem lidské kostry a svalové soustavy.

COPERNI

Nejpopulárnější přehlídka celého pařížského fashion weeku byla jednoznačně právě ta od značky Coperni. Nejenže grand finále zakončila úžasná Bella Hadid svým outfitem, který vznikl nastříkáním bílého latexu na její nahé tělo, ale také ostatní looky byly neskutečně nadčasové. Modely, které svými rozparky a průstřihy v oblasti hrudi podtrhují ženskou krásu, doplňovaly i looky zdobené květinovým vzorem.