Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Orgasmus by měl být součástí tvé denní wellness rutiny

Wellness rutiny jsou důležité pro to, abychom se cítíli co nejlépe. Každý máme ve své rutině své kroky, a teď je možná na čase přidat další!

Orgasmus jako cesta k mladší pleti

Podle výzkumů mohou orgasmy pomoci k mladší pleti. V roce 2013 proběhla v rámci Royal Edinburgh Hospital studie, jejímž výsledkem bylo zjištění, že páry, které spolu mají častěji sex, vypadají až o pět let mladší než jejich vrstevníci.

„Během orgasmu člověku stoupne tepová frekvence i krevní tlak. Tím se zvýší krevní oběh, který pomáhá dodávat kůži kyslík a živiny a rychleji odplavuje toxiny,“ vysvětluje specialistka na intimní hygienu Dr. Shirin Lakhani z Elite Aesthetics.

„Uvolňuje se estrogen, což může ovlivnit hladinu kolagenu, protože estrogen hraje roli v prevenci rozpadu kolagenu, což pomáhá snižovat výskyt vrásek.“
- Dr. Shirin Lakhani

Vnitřní klid

Krom post-orgasm glow mívá člověk zvlaštní pocit vnitřního klidu, který má rovněž zdravotní benefity. Během něj se snižuje hladina oxytocinu v krvi, který má vliv na hladinu našeho stresu, a jak víme, stres se může na naší pleti podepsat.

Orgasmus dá našemu vzhledu takový glow, že se toho chytají i beauty brandy. Příkladem je jedna z nejprodávadanějších tvářenek od značky NARS – Orgasm blush, která má právě tenhle post-sex glow evokovat. Dokonce i Kim Kardashian o ní říká, že je jedna z jejích all time favourites.

Orgasm gap is real

Studie dokazuje, že ženy mají méně orgasmů než muži. V rámci výzkumu bylo dotázáno přes 50 000 lidí, 95 % heterosexuálních můžu odpovědělo že skoro vždy dosáhnou orgasmu při sexu, to samé ale platí jen pro 65 % žen. Podle expertky Anny Richards z platformy Frolicme, zaměřené na etiku sexu, je ženská sexualita stále tabu.

Přes všechny pokroky v posledních letech pořád panuje řada mýtů – například ten, že orgasmu ženy dosáhnou primárně během penetrace, přitom je to naopak. Už by bylo fakt na čase zjistit, že existuje i klitoris.

Zdroj: Slipp

Muže k orgasmu nepotřebuješ

Ty nejlepší orgasmy si zvládneme udělat samy. Upřimně, jedna z nejlepších wellnes rutin je melatonin, seriál, orgasmus a spánek, co si budem. Zároveň je na tomhle skvělé, že člověk pozná samu sebe, a co se mu opravdu libí - protože kdo tě zná líp, než ty sama?

Neměly bychom se bát experimentovat a objevovat se, jelikož pak tyhle věci můžeme mnohem lépe komunikovat, a dosahovat orgasmů i s partnery nebo partnerkami.

Pointa je, že krom kosmetiky či kvalitního spánku nám glow dodá i pravidelný orgasmus, a určitě by měl být dalším krokem ve tvé wellness rutině - takže go buy yourslef a vibrator, a měj lepší den.