Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Organizace Black Lives Matter byla jeden veliký scam

Vypadá to, že organizace Black Lives Matter nebyla nic jiného než záminka k tomu, jak z lidí vytáhnout peníze a žít si v luxusu. Napovídá tomu alespoň daňové přiznání zakladatelky BLM Patrisse Cullors.

Nově zveřejněná daňová přiznání odhalila, jak spoluzakladatelka Black Lives Matter Patrisse Cullors použila peníze z fondů charity, aby zaplatila svým přátelům a rodině velké částky za různé „konzultační“ služby a také za pronájmy soukromých letadel, píše Daily Mail.

Dokumenty odhalují, že organizace BLM zaplatila společnosti vlastněné Damonem Turnerem, který je otcem Patrissina dítěte, téměř 970 tisíc dolarů za live eventy a produkci. Bratr zakladatelky Paul Cullors zase získal více než 840 tisíc dolarů za poskytování bezpečnostních služeb.

Příběh falešné dědičky a podvodnice Anny Sorokin

by @martinastrel

Organizace se brání, že nemohla svou ochranu svěřit bývalým policistům, kteří obvykle v Americe provozují bezpečnostní firmy, protože hnutí je známé tím, že kritizuje policii .

Cullors odstoupila z vedení BLM minulý rok poté, co se na ni svalila vlna kritiky za to, že peníze z charity používá k vlastním účelům. Na povrch totiž vyšlo, že si v Los Angeles koupila honosnou vilu za 6 milionů dolarů.

Přiznání také odhalilo, že společnost zaplatila Cullors přes 70 tisíc dolarů za soukromé lety, a to i přes to, že už v organizaci nepracuje.

Bývalá šéfka BLM navíc přiznala, že v hnutí zaměstnávala také svou sestru, matku a už zmíněného bratra. Jedná se o první veřejné daňové přiznání od roku 2017, kdy byla organizace založena. Jako začínající nezisková organizace financována sponzory totiž nebyla povinna zveřejňovat své finance.

Kontroverze kolem financování hnutí vzbudila zájem nejméně dvou státních zástupců. BLM uvedli, že momentálně spolupracují s vyšetřováním v Ohiu a Indianě a příslušným úřadům už předali vyžádané dokumenty. Nadace také na svých webových stránkách zveřejní transparentní účetnictví.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.