Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Opustit zvíře s cílem se ho zbavit je trestné! I ty jim můžeš pomoct s hledáním nového domova

Více než polovina psů po celém světě, které přijme útulek, v něm zůstane, aniž by si je vyzvedl jejich původní majitel. Hlasuj pro projekt Home4Pets, podpoř ho na platformě What We Value a pomoz tak dalším opuštěným zvířatům najít nový a milující domov.

Proč se o zvířata bez domova musíme zajímat?

  • Nikdo nechce být sám, ani zvířata. Samota a hlad zvířete přímo souvisí s jeho schopností udržet si fyzickou a psychickou zdatnost a vyhnout se strádání. Stejně jako u lidí.
  • Toulavá a opuštěná zvířata jsou možným zdrojem potenciálního nebezpečí pro veřejné zdraví lidí, životní prostředí i ostatní zvířata. Zdravotní anamnéza zvířat bez domova je často neznámá a mohou být tak mimo jiné i potenciálním zdrojem šíření infekcí nebezpečných jak pro člověka, tak pro další zvířata.
  • Péče o toulavá a opuštěná zvířata rovněž představuje značné finanční zatížení samospráv
  • Trestná činnost – Česká legislativa týkající se přímé ochrany zvířat zakazuje opuštění zvířete s úmyslem se jej zbavit nebo vyhnat. V České republice však valná většina psů přijatých do útulků zůstává v těchto zařízeních delší dobu, aniž by si je vyzvedl jejich původní majitel.

Organizace Home4Pets patří k nejúspěšnějším sdružením svého druhu v oblasti ochrany zvířat, legislativních změn a počtu adopcí! Projekt najdeš na nové platformě od T-Mobilu – What We Value.

Platforma pomáhá generaci Z při řešení společenských problémů a ty nejlepší přihlášené projekty mají šanci získat podporu v hodnotě až 35 tisíc euro od Deutsche Telekom, anebo 100 tisíc od českého T-Mobilu.

Zajímá tě o What We Value víc? Vše se dozvíš tady!👇

T-Mobile podporuje mladé, zapoj se do projektu a získej až 35 tisíc euro

by @heyfomo.cz

Projekt Home4Pets se teď bohužel nachází v nelehké situaci a právě platforma What We Value od T-Mobile mu může poskytnout nutné finanční prostředky, díky kterým budou moci nadále poskytovat domov pro opuštěná zvířata.

Z důvodu stížností obyvatel na štěkot nás místní zastupitelstvo vyzvalo k vystěhování. Nejdříve jsme chtěli skončit úplně, ale posbírali jsme síly a díky skvělému investorovi získali do neomezeného a bezúplatného užívání nádherný pozemek. Jenže to znamená začít po 5 letech opět na zelené louce, a to doslova. Se zpožděním jsme se dozvěděli o příležitosti Deutsche Telekom, která by nás částkou 35 000 EUR mohla významně popostrčit ze startovní čáry a zafinancovat zasíťování pozemku. Pak bychom zvládli do konce roku utéct před nepříjemným tlakem a opět se věnovat tomu nejdůležitějšímu – péči o zvířata.
sdružení Home4Pets na svém Instagramu

Pokud tě projekt zaujal, můžeš ho podpořit likem na webu What We Value. A jestli tě zajímá víc, přečti si krátký rozhovor se samotnou organizací! <3

Co je cílem projektu?

Cíl projektu a organizace je zcela jasný – dát co největšímu počtu zvířat domov, kde budou milována a v bezpečí. Dále vybudování vlastního centra, které nám náš první cíl umožní uskutečnit ve větším měřítku.

Nyní jsme v pronájmu a musíme se bohužel stěhovat, vlastní pozemek už máme, ale stěhování a znovubudování bude náročné. Přáli bychom si vybudovat energeticky soběstačné místo, které využívá recyklované materiály a vzdělává veřejnost o zvířecích tématech.

Co považujete za největší úspěch v rámci vaší organizace?

Od založení organizace před 10 lety se nám podařilo umístit do adopce přes 4 000 psů, v začátcích jsme fungovali jen díky dočasným opatrovníkům, nyní už máme mnohem větší kapacitu a můžeme vzít i více komplikovaých případů najednou. Díky tomu jsme schopni dát stálý domov 18 hospodářským zvířatům a 140 slepicím zachráněným z velkochovu. To jsou pro nás úspěchy, které nás hřejou u srdce, každému z nás prošel rukama nemalý počet dočasných psů.

Home4Pets je také nejnavštěvovanější portál pro zvířata bez domova v České republice i na Slovensku. Dosáhli jsme také mnoha úspěchů v legislativě zákonů pro zlepšení životních podmínek zvířat, jsme iniciátory novely trestního zákoníku za zvýšení trestů za týrání zvířat, definici množíren a nevhodných podmínek chovu, kde jsme uplatnili naše dlouholeté zkušenosti z terénu, aktivně jsme se podíleli a podílíme na změnách Zákona na ochranu zvířat proti týrání a Veterinárního zákona, vyhlášce na úpravu podmínek chovu.

Na co byste využili peněžní odměnu?

Momentálně se musíme stěhovat na jiný pozemek, který je už náš a nikdo nebude mít tu moc nás z něj vyhodit, což je pro nás obrovská úleva. Náklady na nový start se vyšplhají vysoko, proto bychom peněžní podporu využili na znovuvybudování. Poučili jsme se z chyb, které jsme udělali u prvního místa, nabrali jsme zkušenosti, takže věříme, že vše bude funkčnější a jasnější hned od začátku.

Proč by se generace Z měla věnovat dobrovolnictví?

Dobrovolnictví pro nás vždycky znamenalo podporu něčeho, co dává smysl, věnování tomu svůj čas i kus sebe. Vzdali jsme se části svého komfortu, přijali zodpovědnost a věnovali čas pejskům, kteří začali věřit a našli domov, který si zasloužili. Najednou se to stalo jasnou součástí života. Díky dobrovolnictví si může každý člověk ujasnit, co je jeho vášeň, čemu se chce věnovat, vyzkoušet mnoho různě zaměřených projektů, anebo naopak pomoci s tím, co už umí, co mu jde, realizovat se v něčem novém.

Proč jste se přihlásili do What We Value?

Chtěli jsme představit náš projekt a ukázat ho světu. Brali jsme to jako výzvu i příležitost se zviditelnit, představit Home4Pets a směr, kterým se nyní ubíráme. Viděli jsme v tom příležitost získat prostředky na přestěhování a náš sen se nám přiblížil díky všem, kteří pro nás hlasovali. What We Value nabízí podporu, která by pro nás jako organizaci znamenala velký krok kupředu. Navázání spolupráce, od které bychom se dokázali mnohé naučit a tím zlepšit chod organizace i projektu samotného.

Přispěj na granulky pro Feríska🐈💕🐾

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.