Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Opat04 dostal další PERMABAN na Twitchi?

Jeden z nejznámějších a nejkontroverznějších CZ/SK streamerů Opat04 dostal další ban na platformě Twitch. A nedostal jeden, ale dokonce dva. První na svůj nově založený anglický kanál a vzápětí na jeho hlavní český. Bude muset odstoupit od spolupráce a odstěhovat se z Malty? Pojďme si shrnout, co Opat vlastně (ne)provedl.

Opat je známý pro svůj již uplynulý roční ban na Twitchi. Momentálně se na přelomu června a července odstěhoval na Maltu za gamblingovou spoluprací a vytvořil si nový anglický kanál Krabs04 cílený na zahraniční fanoušky, aby mohl v klidu streamovat gamblingový kontent, jelikož je v Česku propagace gamblingu, který nemá českou licenci, zakázaná.

Před pár dny, konkrétně 23. 7. 2022, dostal ban na svůj kanál Krabs04 bez udání důvodu za „jiné porušení podmínek“. Samotný Opat říká, že si je jistý svoji nevinou a kontaktoval podporu Twitche za vidinou vysvětlení této situace. Jelikož jsou oba Twitch kanály psány na Opatovu osobu, tak se celý den vyhýbal zapnutí streamu na hlavním českém kanále, aby nedostal postih za obcházení banu. Bohužel v den zabanování ale zareagoval na postih tím, že napsal do chatu na svém primárním kanále „WTF“. Za to dostal již odůvodněný ban na dobu neurčitou na oba dva kanály za „vyhýbání se zablokování účtu“.

Celkově je celá tato situace těžko řešitelná, jelikož komunikace ohledně blokování účtů s platformou Twitch je již dlouho velkým tématem, protože je jedna z nejhorších oproti ostatním streamovacím platformám. Jediné, co momentálně Opatovi zbývá, je zkusit znovu začít streamovat na YouTube či na Trovo, jak byl zvyklý po jeho minulé aféře. Dobrá zpráva také je, že se z Malty stěhovat nebude, jelikož firma, se kterou spolupracuje, nemá problém být propagována i na jiných streamovacích platformách mimo Twitch. Takže Opatovi fanoušci mohou jen doufat, že se již podruhé stane zázrak a dostane unban, anebo to bude jeho úplný konec na Twitchi a nový začátek na jedné z jiných platforem.

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.