Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Olympiáda je za dveřmi! Kteří sportovci nás budou reprezentovat v Pekingu?

Už 4. února vypuknou zimní olympijské hry, které proběhnou v čínském Pekingu a potrvají 16 dní. Diváci se můžou těšit na 102 soutěží v 15 sportech. Kdo bude reprezentovat Českou republiku a máme šanci získat medaili?

Kvůli pandemické situaci zakázala Mezinárodní hokejová federace (IIHF) hráčům z NHL start na olympiádě. Proto musela Česká hokejová reprezentace hledat hráče v jiných ligách, jako je česká extraliga nebo ruská KHL.

Na led nastoupí například Roman Červenka, který hraje za švýcarský Rapperswil, Vladimír Sobotka a Michal Řepík, hrající za pražskou Spartu, nebo Michael Frolík z ruské KHL.

Čeští hokejisté se ve skupině B utkají s Dánskem, Švýcarskem a Ruskem (startujícím pod zkratkou ROV). První zápas budeme hrát s Dánskem ve středu 9. února od 14:10, druhý zápas se Švýcarskem v pátek 11. února od 9:40 a zápas proti Rusům je na pořadu dne v sobotu 12. února od 14:10

Letos poprvé budou naše barvy reprezentovat i české hokejistky, jelikož si v listopadu vůbec poprvé v historii vybojovaly možnost startovat na zimních olympijských hrách. Ve skupině B se střetnou s Dánskem, Švédskem, Japonskem a Čínou, se kterou odehrají první zápas ve skupině. Na turnaji jsou favoritkami hokejistky z USA a Kanady, ale i Češky by mohly získat cenné kovy.

Zdroj: WCF / Celine Stucki, zleva týmový kouč Jakub Bareš, národní kouč Brad Askew, Tomáš a Zuzana Paulovi

Letos poprvé bude mít Česko reprezentanty i v curlingu. Manželský pár Zuzana a Tomáš Paulovi se probojovali kvalifikací a společně s trenérem Jakubem Barešem a národním koučem Bradem Askewem odcestují do Pekingu. Tam je čeká souboj s Norskem, Švédskem, Austrálií, Itálií, Velkou Británií, Švýcarskem, USA, Kanadou a Čínou. Paulovi mají navíc šanci na překvapivou medaili, neboť už jednou skončili čtvrtí na MS ve své kategorii.

Ani rychlobruslařka Martina Sáblíková nebude na olympiádě chybět. Z proběhlých zimních her nám přivezla už celkem šest medailí – tři zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou. V nominaci je pak snowboardistka Ester Ledecká, která na olympiádě v roce 2018 získala dvě zlaté medaile.

Nesmíme zapomenout ani na biatlonistu Michala Krčmáře, který na olympiádě v Pchjongčchangu získal stříbro a v roce 2020 bronz na mistrovství světa ve smíšené štafetě.