Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

OKTAGON vs. UFC, či Bellator. Česko-slovenská organizace získala čtyři nominace na světové „MMA Oscary“

Sedm let zpátky u nás vznikl malý projekt s odhodláním postavit se nejlepším z nejlepších. Dnes je OKTAGON rovnocenným soupeřem pro nejuznávanější evropské společnosti pořádající turnaje v MMA. Upevnění pozice na Německém trhu a blížící se expanze do Anglie neuniká pozornosti ani za oceánem. Největší tuzemská organizace tak poprvé získala celkem čtyři nominace v prestižní anketě The World MMA Awards.

Od roku 2008 uděluje magazín Fighters Only významná ocenění s názvem The World MMA Awards. Tato událost může být přirovnána k filmovým Oscarům ve světě smíšených bojových umění. Loni si jednu z těchto cen odnesl i Jiří Procházka za svůj výkon v souboji s Gloverem Teixeirou v kategorii zápas roku. Letos může být úspěch pro Český a Slovenský sport několikanásobně vyšší. OKATGON MMA byl totiž zařazen hned do čtyř kategorií:

SUBMISE ROKU

V kategorii Nejlepší submise byl nominován dánský bojovník Louis Glisman, který na turnaji OKTAGON 43 v pražské O2 areně předvedl úchvatné ukončení ve čtvrtfinále Tipsport Gamechangeru proti Melvinu Van Suijdamovi. V závěru prvního kola dokázal upoutat pozornost světa takzvanou obrácenou omoplatou, což je v profesionálním MMA vzácně vídaný manévr, který v souboji dokáže praktikovat pouhý zlomek zápasníků na velmi vysoké úrovni. Šance na vítězství v této kategorii je proto velmi vysoká.

NÁVRAT ROKU

V kategorii Comeback roku byl nominován John Hathaway, britský veterán UFC, jenž se po osmileté nucené přestávce a obtížích spojených s Crohnovou nemocí vrátil k MMA. Na turnaji OKTAGON 36 ve Frankfurtu dominantně porazil brazilce Andre Ricadra. V této sekci Hathaway soupeří s šampiony UFC Jon Jonesem nebo Leonem Edwardsem. Konkurence je tedy víc než vysoká.

PROMOTÉR ROKU

S úspěchem OKTAGONU se neodmyslitelně pojí i úspěch jeho spoluzakladatele a promotéra, Ondřeje Novotného. Ten se bude snažit vybojovat ocenění za promotéra roku pro sebe a druhý pilíř organizace, spolumajitele Pavola Nerudu. Novotný byl tak začleněn mezi ikony světového MMA byznysu. V kategorii soupeří se jmény jako Scott Coker (Bellator), Peter Murray (PFL) a Maciej Kawulski (KSW) a Dana White (UFC), který doposud zvítězil ve všech dosavadních ročnících.

NEJLEPŠÍ ORGANIZACE

To nejlepší na závěr. Černožluté barvy OKTAGONU se objevily i v nejvýznamnější kategorii Nejlepší organizace, kde poměří síly s UFC, Bellatorem, PFL a KSW. Nominace OKTAGONU na organizaci roku představuje ohromující úspěch, a česko-slovenská společnost se tak zařazuje mezi pět nejprestižnějších MMA subjektů na celém světě. Ocenění pokaždé obhájilo UFC. Dojde v letošním ročníku k nečekanému překvapení?

Hlasovat můžeš do 30. září na webu worldmmaawards.com.