Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

OKTAGON POPRVÉ V NĚMECKU

Již tuto sobotu 4. června nás čeká historicky první turnaj organizace OKTAGON za hranicemi Česka a Slovenska. OKTAGON 33 se bude konat ve frankfurtské Festhalle před zraky 10 tisíců diváků. Na kartě se představí jak německá elita MMA, tak i známé tváře české scény.

Velkým finále večera bude očekávaný duel vypsaný na 5 kol o pás šampiona lehké váhy. V prvním ze dvou článků ohledně turnaje OKTAGON 33 ti představím část hlavní karty.

D. Zawada vs. Kartal

David „Sagat” Zawada je jedním z mála německých profesionálů, kteří se dokázali probojovat až do nejvyšší ligy. Po krátké pauze a pěti náročných zápasech v UFC uvidíme Davida poprvé vstoupit do klece OKTAGONu na domácí půdě. Za zády má jeden z nejlepších německých týmů UFD Gym Düsseldorf, kde se na zápas připravuje po boku šampiona KSW Roberta Soldiće nebo svého bratra Martina Zawady, o kterém si povíme více v následujícím článku. Ze sedmnácti vyhraných zápasů ukončil patnáct soupeřů před limitem, což už může napovídat, jaký typ zápasu nás vlastně čeká.

Erhan Kartal je rakouský bojovník, který do nedávna surfoval na skvělé vlně deseti výher v řadě. V posledním zápase ho o jedenácté vítězství připravil německý kelt Christian Jungwirth, když se Kartal v prvním kole nepříjemně zranil a souboj byl ukončen na technický knockout. Mnozí věří, že kdyby se Erhan nezranil, tak je dnes vysoko na světovém žebříčku welterové váhy. Po dlouhé zápasové pauze a rekonvalescenci ze zranění se „No Mercy” vrací do klece ve své premiéře v OKTAGONu.

ZAJÍMAVOST: Christian Jungwirth je jediným přemožitelem Erhana Kartala a zároveň oba zápasí na turnaji OKTAGON 33 hned po sobě. Ne jeden skalní fanoušek věří, že prokoukl plány OKTAGONu, a doufá, že se do budoucna můžeme těšit na jejich odvetu.

Vémola vs. Pasternak

Po nedobrovolné pauze kvůli zranění levé paže se Terminátor vrací do klece. Před čtrnácti dny se mu podařilo zvítězit v jeho boxerské premiéře nad raperem Marpem a takřka bez pauzy pokračoval v přípravě na tento zápas. Nejpopulárnější český MMA zápasník Karlos Vémola si premiéru domovského OKTAGONu v Německu zkrátka nemohl nechat ujít a kývl na pěkně nebezpečného soupeře.

Vždy, když OKTAGON přišel s něčím velkým, byl jsem u toho. Mrzelo by mě, kdybych u toho v Německu nebyl.
Karlos Vémola

Polský „Wampír” Michal Pasternak měl raketový start kariéry, kdy porazil jedenáct soupeřů v řadě. Bývalý titulový vyzyvatel organizace ONE Championship je také majitelem černého pásu v brazilském Jiu-jitsu, což jen potvrzuje jeho perfektní schopnosti v boji. 

Eckerlin vs. De Oliveira

Christian Eckerlin je jedním z nejpopulárnějších MMA zápasníků v Německu. Bývalý šampion welterové a střední váhy několika německých organizací si po své premiéře na turnaji OKTAGON 29, kdy v prvním kole ukázkově uškrtil svého řeckého soupeře, získal mnoho českých a slovenských fanoušků. Eckerlin má v OKTAGONu jediný cíl – stát se šampionem welterové váhy a ukončit tak dlouholeté kralování Davida Kozmy. Denilson Neves De Oliveira je pro něj jen další překážka v cestě.

Obléknu si brnění a ukážu ti, jak jsem silný. Ukážu ti, kdo jsem. Jsem nezastavitelný, jsem traktor bez brzd, jsem neporazitelný a tak silný, že nepotřebuji žádný baterie!
Denilson Neves De Oliveira

„Trator” De Oliveira je šestadvacetiletý brazilský bijec, který má za sebou dvacet pět profesionálních zápasů. Za svou kariéru prošel mnoha organizacemi včetně prestižní KSW. Je majitelem černého pásu v kickboxu a ze svých sedmnácti vítězství ukončil jedenáct před limitem. Na souboj s Eckerlinem kývl necelých deset dní před zápasem.

Doufám, že ti můj článek přiblížil první OKTAGON turnaj v Německu. V druhé polovině článku rozeberu zbytek hlavní karty a velké finále galavečera, titulovou bitvu Buchinger vs. Keita.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.