Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

OKTAGON 45: Rozlučku se Štvanicí zakončí válka dvou šampiónů. Nebude chybět ani Vémola

Konec jedné éry. Pražská Štvanice je místem, kde se psaly dějiny tuzemské organizace OKTAGON. Z kapacitních a ekonomických důvodů ale zažijeme turnaj na tomto ostrově naposledy. Vstupenky na sobotní OKTAGON 45 se vyprodaly za několik dní a není se čemu divit. V článku se dozvíš, na co se můžeš těšit!

Návrat Vémoly po drtivé porážce

Jsou tomu už dva měsíce od největšího zápasu československé MMA scény, ve kterém Patrik Kincl dokázal zvítězit nad Karlosem Vémolou. Terminátor přiznal, že to pro něj nebylo lehké období, ale nastal čas vrátit se na vítěznou vlnu. Na pražské Štvanici se utká s podceňovaným Lucasem Alsinou. Argentinský postojář má pozitivní skóre i zkušenosti z prestižní organizace Bellator, ve světovém žebříčku je však daleko za Vémolou. Ačkoliv se na první pohled může jednat o lehčího soupeře, než kterým byl Kincl, Terminátor nenechává nic náhodě. Duel v žádném případě nesmí prohrát a protivníka nepodceňuje.

Říká se mu „Cobra“. Lidi si ho zaškatulkovali jako postojáře a samozřejmě ho odsoudili, že to je slabý soupeř. Já si pamatuju, kdy to říkali i o Iličovi. Já ho na rozdíl od veřejnosti nepodceňuju.
Karlos Vémola v druhé epizodě série Na Dohled k turnaji OKTAGON 45

Pro Vémolu je tento duel navíc klíčovou součástí jeho přípravy na titulovou obhajobu s Pavolem Langerem, která se uskuteční na podzim. I proto nedopustí sobotní porážku. Olomoucký rodák se netají blížícím se ukončením kariéry profesionálního MMA zápasníka. Na závěrečné Štvanici by se chtěl předvést ve velkém stylu a ukázat jeden z posledních dominantních výkonů. Podle jeho slov by si v ideálním případě přál ukončit duel technickým knockoutováním soupeře z Argentiny.

Srovnání účtu je konečně tady. Hlavní trhák turnaje OKTAGON 45 a taky poslední zápas, který se kdy uskuteční na pražské Štvanici, obstará belgický šampion Losene Keita a gruzínská vycházející hvězda Maté Sanikidze. Válka šampionů plná zlé krve se po měsících ostrých slovních výměn uskuteční již tuto sobotu. Nikdy neporažený Keita se vydává pro titul neodiskutovatelného šampiona dvou váhových kategorií. Během sedmileté existence OKTAGONU status double champa získal pouze slovenský legendární zápasník Ivan Buchinger. V případě, že Black Panther uspěje, stane se historicky druhým a momentálně jediným dvojitým šampionem této organizace.

Sanikidze nemá šanci mě porazit s tím, jak trénuje. Kdyby to dokázal, bylo by to jen štěstí. Připravuju se jako do války. Musím ho porazit a taky ho porazím. Nikoho se nebojím.
Losene Keita v krátkém dokumentu Cesta na OKTAGON 45: Sanikdize vs. Keita

Na březnové tiskové konferenci to mezi Keitou a Sanikidzem vřelo, došlo i k fyzickému střetu. Plánovaný duel, který se měl odehrát v dubnu, se však zhatil, jelikož Sanikidze utrpěl vážné zranění ramene a následovala dlouhá rekonvalescence. Během uzdravování byl navíc v Gruzii zatčen za účast na protestech proti proruskému zákonu týkajícího se zahraničních agentů.

Mým cílem je porazit Keitu, našeho hvězdného hocha OKTAGONU. Budu tím, kdo promění nulu v jeho kolonce proher na jedničku. Chci ho pořádně ztřískat přede všemi.
Maté Sanikdize v krátkém dokumentu Cesta na OKTAGON 45: Sanikdize vs. Keita

Více o velmi očekávaném titulovém duelu Sanikidze vs. Keita se dozvíš v dokumentu Cesta na OKTAGON 45.

Turnaj OKTAGON 45 již tuto sobotu! Karta celého večera odstartuje v sobotu 29. 7. v 18:30.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.