Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

OKTAGON 38: Mikulášek fauloval Borárose, Mackův třetí výstřel opět minul a Peňáz dominoval

Večer plný dechberoucích soubojů i tvrdých K. O., při kterém pražská O2 arena zažila nejedno překvapení. OKTAGON znovu doručil novoroční show, kterou jsme očekávali.

Mikulášek v boji s Borárosem zvítězil, při odchodu z klece ho však doprovázelo bučení rozzlobených fanoušků

Do boxerského zápasu vstupovali Gábor Boráros a Václav Mikulášek jako kamarádi, po zápase tomu tak ale nejspíš nebude. BABA JAGA byl u sázkových kanceláří jasný favorit, a to především díky své boxerské minulosti. První šampion OKTAGON VÝZVY Boráros však mnohé překvapil a bývalého boxera trápil víc, než se očekávalo.

V polovině zápasu však šlo kamarádství stranou, Mikulášek se totiž rozhodl vyhrát za každou cenu. Doslova. V moment, kdy rozhodčí přerušil zápas, vypálil Mikulášek tvrdý zadní úder, který Gábora posadil na zadek. Rozhodčí BABU JAGU okamžitě potrestal strhnutým bodem.

Tohle byl hodně sprostý úder po stopu. Úplně upřímně, Gábor by teď omluvu od Vaška možná neměl vůbec přijmout.
Ondřej Novotný při komentování zápasu

Stržený bod však nebyl dostatečným trestem, v zápasu jsme mohli vidět další fauly až po naskočené rameno, které je v boxu taktéž zakázané. Mikulášek nakonec nesportovně vyhrál na body. Po souboji se vítěz publiku omlouval, to však jeho omluvu hlasitě nepřijalo.

Nechtěl jsem, aby to takhle probíhalo. Omlouvám se, jestli se vám to nelíbilo. A omlouvám se i Gábimu za ten faul, vážně mě to mrzí. My ale nehrajeme šachy ani fotbal. Tady si ubližujeme a vám se to líbí. Chodíte se dívat na to, jak dva lidi ze sebe vytlučou duši. Mrzí mě, že to občas nevypadá, jak by to asi mělo vypadat.
Václav „BABA JAGA“ Mikulášek v pozápasovém rozhovoru
Vašek mě sere...Gábor je král, že to takhle zvládl... Vašek to přehání, musíme si o tom seriózně promluvit. Tohle bylo zbytečný... Jsem si jistý, že to není dobře. Bylo tam těch faulů dost.
Ondřej Novotný po turnaji ve vysílání na Instagramu @oktagonmma

Filip Macek ve svém třetím pokusu získat titul šampiona bohužel neuspěl

Veterán UFC Gustavo Lopez si prozatímní pás bantamové váhy nelítostně vybojoval. Necelých dvacet sekund před koncem prvního kola nachytal Macka do pevně chycené gilotiny (Gilotina je džudistická technika škrcení zepředu známá jako mae-hadaka-jime. V gilotině se dá držet hlava nebo hlava společně s paží soupeře.)

Jsem vážně nadšený, že se mi povedlo zde vyhrát. Díky moc za šanci, kterou jste mi dali, je skvělé tady být. Gilotina je má tajná zbraň. Když mohu, tak ji použiju.
Gustavo Lopez

Filip Macek ani potřetí nedokázal získat vysněný pás šampiona. Původně se o něj měl utkat v odvetě s Jonasem Mågårdem, který si ale během přípravy zlomil lícní kost. Náhrada v podobě tvrdého Američana však byla až moc velké sousto. Veterán UFC předvedl nad „Mácou“ dominantní výkon.

Peňáz doručil show, pro kterou si diváci přišli

„MONEY“ shrábl rychlý money. Pár vteřin po druhé minutě prvního kola trefil Brazilce přesným úderem, který po něm padl střemhlav k zemi. Peňáz vstupoval do souboje jako největší favorit celého večera. Jeho výšková převaha hrála v zápase velkou roli, přesně mířené rány v kombinaci s jejich tvrdostí nedovolily Joelu dos Santosovi téměř nic.

OKTAGON 38 byl dalším velkolepým turnajem, který uzavírá rok 2022. Bezmála dvacet tisíc lidí v pražské O2 areně vidělo zápasy světové úrovně, ve kterých organizace plánuje pokračovat i v dalším roce. Byla potvrzena i plánovaná expanze mimo Evropu, konkrétně do Anglie, kam chce OKTAGON proniknout novým projektem STAGE TO THE CAGE, ve kterém se utká jeden z nejznámějších anglických komiků Paul Smith se soupeřem, jehož jméno zatím nebylo odhaleno.