Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

OKTAGON 33: Duel šampionů a bitva o Německo

Už dnes v 18:00 startuje historicky první turnaj československé organizace OKTAGON MMA v zahraničí. Festhalle ve Frankfurtu je vyprodaná a diváci budou svědky velkolepé bitvy o Německo mezi Stephanem Pützem a Martinem Zawadou. Večer zakončí střet o titul lehké váhy, kde proti sobě nastoupí Ivan Buchinger a Losene Keita.

Pütz vs. M. Zawada

Bývalý titulový vyzyvatel polotěžké váhy OKTAGONu Stephan „T-800” Pütz je nejúspěšnější německý zápasník všech dob a jedním z nejlepších evropských bojovníků vůbec. Na svém kontě má dohromady 14 titulů v polotěžké váze mnoha evropských organizací, včetně prestižní M1. T-800 se v těchto váhových kategoriích stal dvakrát dvojnásobným šampionem. V jeho úplně první bitvě před domácím publikem ve Frankfurtu chce proti nejzkušenějšímu německému zápasníkovi potvrdit, že je v Německu králem on.

Zažil jsem ve své kariéře několik těžkých zápasů, ale energie a ambice, které jsem dokázal načerpat ze zklamání a porážky, mě dostaly tam, kde jsem.
Stephan Pütz

Martin King Kong" Zawada je z německých zápasníků nejzkušenější. Za svou kariéru stál profesionálně v kleci již šestačtyřicetkrát a z toho devětadvacetkrát odcházel jako vítěz. Na startu své kariéry nasbíral za 3 roky dechberoucích 12 vítězství v řadě, z čehož 10 ukončil před limitem a dlouhá léta byl německou jedničkou. Po zápasení v prestižních organizacích, jako je KSW, M-1 nebo PLMMA, vstupuje do své premiéry v OKTAGONu a pravděbodobně taky do nejtěžšího souboje své kariéry.

Nejprve budeme v postoji, pak zjistíš, že na to nemáš, a budeš to hrát na body.
Martin Zawada tváří v tvář Stephanu Pützovi

Přemýšlíš na koho vsadit? Bonusový článek pro přihlášené uživatele ti jistě poradí!

Buchinger vs. Keita

Velkým finále celého večera bude zápas dvou šampionů lehké váhy. Slovenská legenda bojových sportů a šampion dvou váhových kategorií OKTAGONu Ivan „Buki” Buchinger vstupuje do své první titulové obhajoby. Bývalý držitel titulů v organizaci M-1 a Cage Warriors nasbíral za svou profesionální kariéru 39 vítězství a pouze 7 porážek. V roce 2012 se utkal s legendárním Conorem McGregorem , bohužel odcházel jako poražený. Na první turnaj OKTAGONu za československými hranicemi se připravoval v trnavském Spartakus Fight Gymu pod vedením trenéra Attily Végha.

Keita je šikovný a výbušný. Ale nijak mě nezaujal. A na zemi neumí nic! Jakmile se dostaneme na zem, nemá tam žádnou šanci.
Ivan Buchinger o svém soupeři

Na druhé straně klece stojí mladý prozatimní šampion lehké váhy Losene „Black Panther” Keita. Po jeho premiéře na turnaji OKTAGON 29, kde v prvním kole naprosto dominantně knockoutoval tehdejší trojku váhy Karola Ryšavého, bylo jasné, že cesta k opasku nebude dlouhá. Dosud neporažený Belgičan teď stojí před největší výzvou své kariéry, kde nastupuje do klece s živoucí legendou, která má na kontě téměř šestkrát více zápasů než on. Mnoho fanoušků netrpělivě čeká, zda vyhraje mladá dravost v srdci neporaženého Keity, či nezpochybnitelná zápasová zkušenost na straně Buchingera.

Za chvíli nebudeš mít žádný pás!
Losene Keita

Doufám, že ti můj článek přiblížil dnešní zápasy na turnaji OKTAGONu 33. Výborně poskládanou kartu na prvním zahraničním turnaji můžeš sledovat dnes večer od 18:00 na platformě OKTAGON.TV. Díky moc za čtení!

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.