Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

NYE party:
home edition

Pozval/a jsi kámoše domů na Silvestra a chytá tě panika, jak zorganizovat program, drinky, snacks – všechno? Klid! Přinášíme ti pár tipů, díky kterým budeš nezapomenutelnej hostitel!

Deskovky

Deskovky jsou ideální na rozjezd večera. Klasický Activity nikdy nezklamou, my jsme si s partou oblíbili Tipni si!, což je hra na dost podobným principu.
Pokud je vás menší počet nebo nechcete hrát v týmech, doporučuju hru Desítka, částečně vědomostní, ale spíš tipovací. Často taky hrajeme Dixit, což je hra s obrázkovými kartami, která prověří tvojí fantazii a taky to, jak dobře znáš myšlenkový pochody svých kámošů!

Activity Original

519,-

Tipni si!

629,-

Desítka

459,-

Dixit

739,-

Alkohry

Deskovky jsou fajn, ale nejspíš u nich s partou nevydržíte celej večer. Zábavu rozproudíš třeba hrou alco Yenga, kde na každém polínku najdeš úkol, který musíš splnit, jinak piješ svůj drink na ex.

Albi Párty věž

159,-

Na TikToku jsi mohl/a zaznamenat hru Spill the water. Název je celkem vypovídající – kdo přelije kelímek s vodou, ten exuje drink / plní předem domluvený úkol.

Na závěr bych se nemohla nezmínit o Ring of fire. Budeš potřebovat kelímek, okolo kterého rozprostřeš balíček karet. Každá karta má své specifické pravidlo, cíl je ale vždy téměř stejný – napít se (nečekaně). Kelímek uprostřed slouží na odlévání drinků jednotlivých hráčů, loser pak obsah vypije, proto doporučuju, ať má každý hráč jiný drink. hahah.

Pravidla jednotlivých karet najdeš tu (nebo se dají snadno pogooglit).

Snacks

Chceš svý hosty překvapit něčím lepším, než jsou chipsy a popcorn z mikrovlnky? Ideální jsou nejrůznější dipy, ať už je to guacamole, se sýrem nebo trhaným masem.

Přidávám pár inspirací:

Další skvělou volbou jsou snacks z listovýho těsta. Pizza šneci nikdy nezklamou, můžeš taky zkusit tyčinky s různým posypem nebo croissanty se sýrem. Já letos vyzkouším tohle:

Drinky

Drinky jsou nedílnou součástí každé party. Co si je zkusit umíchat s kámošema doma? Mojito, Piña Colada nebo Cuba Libre jsou klasiky, proto tu mám ještě pár receptů, který stojí za to zkusit!

Strawberry daiquiri

- 50 ml rumu

- 25 ml limetové šťávy

- 25 ml třtinového cukru s vodou

- trochu grenadiny (sirup z granátových jablek)

- cca 5 ks jahod

Na dno shakeru vložíš nejdříve jahody, které trochu rozmačkáš. Přidáš rum, cukrový sirup, šťávu z limety, grenadine a led. Vše důkladně proshakuješ a servíruješ do sklenice přes sítko.

TIP: Pokud nemáš shaker, skvěle ti poslouží sklenice od okurek.

Zdroj: Pinterest

Tom Collins

- 4,5 cl ginu

- 3 cl čerstvě vymačkané citronové šťávy

- 1,5 cl cukrového sirupu

- 6 cl sodovky

Do vysoké sklenice nejdříve přijde gin a kostky ledu. Přidáš citronovou šťávu, cukrový sirup a vše zakončíš sodovkou. Drink ozdob plátkem citronu a třešničkou.

Zdroj: Pinterest

French 75

- 25 ml ginu

- dvě lžičky citronové šťávy

- plátek citronu

- sekt nebo prosecco

Do vysoké sklenice nalij gin a citronovou šťávu, přidej cukr a vše pořádně promíchej. Sklenici pak doplň do 2/3 ledem a dolij šampaňským nebo proseccem. Na závěr můžeš drink ozdobit plátkem citronu a třešničkou.

Zdroj: Pinterest
Další inspirace na drinks✨👇

5 vánočních drinků, které ozvláštní tvoje Vánoce

by @terezasvehlova

Doufáme, že tvoje poslední noc v roce bude nezapomenutelná!