Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nový způsob, jak vytvořit oční linky? Po nanesení je smýt!

Na první pohled jednoduchá technika, která se ale může zvrtnout až v zánět spojivek. 

Přiznejme si, že už dávno nehledáme beauty trendy v tištěných magazínech. Místo toho volíme spíš TikTok, kde se objevuje jeden více, či méně užitečný beauty hack za druhým. Od návodu na přirozený contouring přes ombré lips až po tipy na beauty dupes virálních produktů.

Některé tipy jsou opravdu basic, jiné velmi užitečné i pro ty, kteří nejsou profesionální MUAs, a ty poslední spadají do kategorie, kterou bych nazval jako potenciálně nebezpečnou a zdraví ohrožující. 

Do red flag kategorie patří nejnovější metoda, která má za cíl vytvořit rozmazané, ale přitom přirozeně vypadající indie-sleaze oční linky. Jak na to? Stačí oči orámovat větším množstvím linky a pak ji smýt. Whaaat?

Jako první tuhle bláznivou techniku v rámci krátkého videa Get ready with me, ve kterém se připravuje na casting, předvedla modelka Nykita Joy aka @neoitgirl. Na záběrech je vidět, jak si nanáší hojné množství černé oční linky Pat McGrath BLK Coffee. Vzápětí se zastaví a prohlásí: „Teď si umyju obličej,“ a odejde ze záběru, aby se o pár vteřin později vrátila, nikoliv s černými proudy make-upu stékajícími po tvářích, jak by se dalo očekávat, ale s dokonalým jemným zvýrazněním horní a dolní linie řas. „Je to jeden z nejlepších triků,“ ujišťuje své followers.

A podle počtu zhlédnutí, který dosahuje 2,6 milionu, a podobných videí, v nichž se někdo pokouší techniku zopakovat, se tento hack ujal, což dokládá i Jessica Clements. Modelka si tento make-up hack vyzkoušela na vlastní kůži a své rozhodnutí zdůvodnila takto: „Byla jsem zvědavá, jestli je to něco, co bych měla vyzkoušet, protože mám tendenci nosit spíš přirozenější líčení.“ 

Jediný rozdíl je v tom, že místo produktů Pat McGrath použila voděodolnou gelovou linku Voyeur od Hourglass. Tu doporučuje, protože se úplně nesmyje a více zvýrazňuje oči.

Hledání té pravé tužky

Někdy je však třeba mít na paměti, že není všechno zlato, co se třpytí. A v případě TikToku to platí dvojnásob. Mám spoustu otázek a nejsem v tom sám. 

Někteří oční lékaři bijí na poplach a nedoporučují nový beauty hack zkoušet, protože agresivní mytí očí může být pro citlivé oční okolí dráždivé. Zbytky očních linek se mohou dostat do slzného filmu, rohovky a spojivek a způsobit tak zarudnutí oka, podráždění a případnou infekci. K opláchnutí a umytí by mělo dojít až ve chvíli, kdy chceš líčení kompletně odstranit. 

Přijde mi, jako by holky v ruce nikdy nedržely tužku na oči. Měl jsem za to, že všichni očekáváme, že make-up na oči vydrží co nejdéle a na konci dne půjde lehce smýt. Zatímco gelové oční linky vyžadují určitou zručnost a praxi, v případě trendy kajalek, fixů a očních stínů není třeba mít tak pevnou ruku. Stačí s nimi nakreslit tenkou čáru a rozmazat štětečkem, vatovou tyčinkou nebo rovnou prstem. 

Less and better

Fantazii se meze nekladou. Místo plýtvání produktem a vodou (chceš být přece eco-friendly, nebo ne?) kvůli dalšímu trendu zvol tužku na oči s intenzivními černými pigmenty a krémovou texturou, jako jsou Flypencil Longwear Pencil Eyeliner v odstínu Cuz I'm black od Fenty Beauty, Eye Khol v odstínu Feline od MAC Cosmetics, Satin Kajal v odstínu Black od Victorie Beckham nebo Smoke and Brighten Kajal v odstínu Noir od Estée Lauder. 

Mají mastnější texturu, aby se daly rozetřít, ale zároveň jsou dostatečně dlouhotrvající, aby vydržely celý den. Stačí nejprve nanést oční linku a poté ji druhou stranou rozetřít pohybem nahoru a dolů. Pokud toužíš po nenápadném looku, ale nechceš riskovat, že si přivodíš zánět spojivek, vyhni se voděodolnému složení.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.