Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nový Zéland zveřejnil plán ochrany proti klimatickým katastrofám

Plán má sloužit jako příručka pro obyvatele, aby mohly jejich životy pokračovat i během klimatické katastrofy.

Novozélandský ministr pro změnu klimatu James Shaw představil minulý týden se svým resortem první plán ochrany proti klimatickým katastrofám. I přestože se země bude nadále snažit klimatickým katastrofám předejít, například skrze snižování emisí, příručka má sloužit především jako návod pro samotné obyvatele, jak se k věci postavit, až taková událost nastane.

We have already seen what can unfold. Severe weather events that had previously seemed unthinkable, even only a few years ago, are now happening at a pace and intensity we have never experienced before.
Ministr pro změnu klimatu Nového Zélandu James Shaw

Plán je sestaven tak, aby během globálního oteplování co nejvíce chránil infrastrukturu, bydlení, samotná města i kulturní dědictví. Má za úkol připravit obyvatele na budoucí katastrofy a dostatečně a s předstihem je informovat o veškerých detailech i rizicích.

Podle novozélandských vědců je plán sice opožděn a málo rozveden, ale považují ho za důležitou součást boje proti klimatickým změnám.

Adaptation to climate change is one of the most complex societal and environmental challenges we face, but with this plan we are at least moving in the right direction.
Doktor Nick Cradock-Henry