Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nový Zéland nabízí mladým psychologickou pomoc, aby překonali rozchod

Nový Zéland zahájil jedinečnou kampaň, která má mladým lidem pomoci zvládnout rozchod a jejímž dlouhodobým cílem je předcházet násilí v rodině.

Rozchody bolí a jejich průběh je obzvláště náročný pro mladé. Nový Zéland chce pomoct mladým v zemi vypořádat se se svými emocemi. Kampaň Love Better, která byla zahájena minulý týden, obdrží od ministerstva sociálního rozvoje během tří let 4 miliony dolarů, aby pomohla dospívajícím zotavit se z rozchodů a minimalizovat škody ve vztazích, uvedla média RNZ.

Slogan pro kampaň Love Better, NZ Herald

Co za tím stojí?

Téměř 80 % novozélandských mladistvých ve věku 16 až 24 let bylo někdy ve vztahu a 87 % z nich zažilo újmu, která přesáhla běžnou bolest z rozchodu, vyplývá z výzkumu, který vláda zadala v roce 2022. Většina mladých lidí (55 %) si není jistá nebo si je jen „trochu jistá“, že by dokázala ukončit vztah bez újmy, ukázaly údaje.

Ačkoli většina uváděných zranění byla emocionální, každý šestý mladý člověk čelil ve svém vztahu fyzickým hádkám.

Na Novém Zélandu máme velmi vysokou míru rodinného a sexuálního násilí. Snažíme se to změnit a víme, že potřebujeme nějaké inovativní způsoby, abychom toho byli schopni.
náměstkyně ministra pro sociální rozvoj Priyanca Radhakrishnan

Tahle kampaň by měla předejít psychickým následkům, které spoustu mladých doprovází a měla by je naučit pracovat se svými emocemi.

Priyanca Radhakrishnan, RNZ
Víme, že rozchody bolí. Chceme podpořit naše mladé lidi, aby se s touto bolestí vyrovnali a věděli, že existuje cesta, jak ji překonat, aniž by ublížili sobě nebo druhým,
Priyanca Radhakrishnan

Vláda vedená labouristy v roce 2021 zahájila na Novém Zélandu první strategii na odstranění domácího násilí, což je jeden z největších sociálních problémů v zemi.

Kampaň Love Better s heslem „Own the feels“ je primární prevencí, v níž se mladí lidé dělí o skutečné příběhy, aby pomohli svým vrstevníkům, kteří mohou procházet podobnými zkušenostmi.

Zdroje: The Guardian, RNZ