Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Smartphone review: Vivo V40 Lite fotí skvěle za každého světla

Vivo u příležitosti šampionátu UEFA EURO 2024™ představuje nový smartphone Vivo V40 Lite, který přináší profesionální portréty a prémiové funkce. Pojďme si je teď spolu rozebrat do detailu.👀

Čím láká Vivo V40 Lite

Čím se společnost pyšní není jen tenký a elegantní design ale hlavně zajímavá výbava. Určitě bych zmínila vylepšený snímač foťáku Sony IMX882, který se spolu s ikonickým světelným kroužkem Aura Light Ring dokáže přizpůsobit jakémukoliv prostředí. Špatné osvětlení tak už není překážkou při pořizování fotek a videí.

Rozměry, barvy a design

Telefon je nejenom elegantní, ale se svými rozměry 164,4 mm x 74,8 mm a hmotností 179g také lehký a příjemný do ruky. Na co ještě novinka láká, je 6,78“ zaoblený displej AMOLED s obnovovací frekvencí 120 Hz, který určitě oceníš při sledování videí nebo obyčejném scrollování. Vivo V40 Lite najdeš ve dvou barvách - Classy White a Dreamy Brown.

Bombastické fotky za každého světla

Jak už jsem zmiňovala, Vivo V40 Lite přichází s novým vylepšeným hlavním 50MP fotoaparátem, který je vybaven snímačem Sony IMX 882 a světelným kroužkem Aura Light Ring. Vylepšený snímač výrazně zvyšuje propustnost světla a přispívá tak vytvoření detailní fotografie.

Měla jsem příležitost si telefon vyzkoušet a musím říct, že za mě je určitě nejlepší feature Aura Light ring. Na první pohled se jedná o nenápadný detail s funkcí blesku. Když si ale trochu pohraješ s nastavením fotoaparátu, zjistíš, že osvětlení Aura je vybaveno inteligentním nastavením teploty. To znamená, že osvětluje nejen bílým světlem, ale za jiných podmínek i teplou oranžovou barvou.

Intenzitu a teplotu světla si můžeš nastavit ručně. Mimo jiné Vivo V40 Lite nabízí nespočet foto a video režimů s variabilním nastavením, které můžeš přizpůsobit svým potřebám.

Jak je to s baterkou?

Co tě asi také zajímá je výdrž baterky. Smartphone je vybaven baterií o velikosti 5500 mAh a nabízí mimo jiné super úsporný režim. Společnost přirovnala výdrž ke 22 hodinám streamování YouTube, 15 hodinám procházení Instagramu, 9 hodinám hraní PUBG a 53 hodinám poslechu hudby.

Plynulé a rychlé používání aplikací ti umožní 8 GB + 8GB rozšířená RAM. Vylepšený algoritmus umožňuje ovládat telefon i mokrýma rukama, zatímco voděodolnost IP64 ho ochrání před stříkající vodou a prachem.

O nechtěné pády se ti postará odolná obrazovka a precizně navržené tlumení pro ochranu vnitřních i vnějších součástí.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.