Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Novinové šaty Carrie ze Sexu ve městě byly prodány za víc než 15 tisíc eur

Asi každý fanoušek si pamatuje scénu, v níž se Carrie prochází rušnou ulicí Manhattanu v ikonických šatech od Dioru. Tento kus 2000s kultury byl prodán na aukci za víc jak patnáctinásobek své původní ceny!

Na konci třetí série Sexu ve městě se Carrie opět rozejde s panem Božským, a tak se prochází rušnou ulicí Manhattanu a přemýšlí. V krásných šatech s novinovým vzorem.

And somewhere out there Big was alone again.
Carrie Bradshaw

Nápad obléct Carrie do tohoto modelu měla Patricia Field, tehdejší návrhářka kostýmů Sexu ve městě. Jaké šaty by se více hodily k novinářce a spisovatelce, že?

Šaty jsou součástí kolekce Johna Galliana AW00 pro Dior. Toho v tvorbě inspirovali bezdomovci, které potkal po divokém večírku na ulici v Paříži a kteří v noci používali noviny jako deku. Dále se inspiroval Tramp Balls, což byly večírky, na kterých se pařížští socialisté převlékali za chudé. Kritici původně z této kolekce nebyli nadšení.

Fun fact: Tato kolekce inspirovala kolekci ve filmu Zoolander.

Seriál Sex ve městě z nich udělal ikonický piece nejen pro Carrie Bradshaw, ale i pro celou kulturu 2000s. Původní cena se pohybovala kolem 800 až 100 eur. Což se zdá jako směšná cena za něco, co je součástí historie popkultury.

Kousek z této kolekce vynesla v roce 2019 i Kim Kardashian.

Šaty, které Sarah Jessica Parker coby Carrie proslavila, byly na konci letošního listopadu prodány přes aukční síň Bonhams za 15 300 eur! To je v korunách přes 372 tisíc.💸

Gallianův novinový vzor samozřejmě už ukradly fast fashion brandy jako například PrettyLittleThing.