Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nová kolaborace značky Balenciaga a Adidas

Myslel/a sis, že nás značka Balenciaga už nemůže ničím překvapit? Pokud ano, tak jsi se mýlil/a. Módní dům představil kousky, které vytvořil ve spolupráci se sportovní značkou Adidas. Otázkou však zůstává, jestli se ještě stále bavíme o high fashion...

V neděli 22. května představil francouzský módní dům Balenciaga na své přehlídce kolekci Spring 2023, ve které jsme mohli poprvé spatřit unikátní kousky, které vznikly po spojení návrháře Demny se sportovní značkou Adidas.

Většinou bývá zvykem, že značky po ohlášení kolaborace oznámí datum, kdy bude možné si dané kousky zakoupit, to však není tento případ! Po představení celé kolekce veřejnosti si všichni mohli jednotlivé oblečení a doplňky objednat ihned on-line na stránkách Balenciagy. Pokud ještě teď přemýšlíš, že by sis nějaký kousek koupil/a, tak tě ujišťuju, že už bude nejspíše vyprodaný.

Stejně jako u spolupráce mezi módním domem Gucci a značkou Adidas i tady můžeme najít typické Adidas sportovní oblečení se symbolickými prvky módního domu Balenciaga. A jelikož se jedná o Balenciagu, tak mám na mysli OVERSIZED!

Možná jsi celou přehlídku zaregistroval/a už na sociálních sítích díky volbě latexových BDSM masek jako posledního detailu, který na sobě měl/a každý/á model/ka u každého looku. Veškeré kousky napříč celou kolekcí spadající pod tuto spolupráci jsou velmi jasně definované díky použití ikonického loga značky Adidas a jejich třech pruhů. K vidění je všechno možné od triček, tepláků, oversized šedých mikin, kabelek, ba dokonce tenisek! Celková cena kolekce se pohybuje od 160 do 4 300 euro. Pokud tedy nejsi připraven/a dát necelých 500 euro za černou balaklavu, pak si nejsem jistá, jestli je tohle kolekce pro tebe.

Osobně jsem spíše fanouškem dřívějších kolekcí značky Balenciaga. Tato kolekce i některé předchozí kousky od návrháře Demny na mě působí spíše jako výsměch vlastním zákazníkům. Celá kolaborace obsahuje převážně „obyčejné" kousky značky Adidas, které nakoupíš za podstatně menší cenu v jakémkoliv jiném obchodě. Navíc se vsadím, že bys na první pohled nepoznal/a nejmenší rozdíl. Řekla bych, že mě spíše baví postoj zero effort, který Demna dle mého v jeho pozici kreativního ředitele zastává. Rozhodně si nemyslím, že těmito kousky ohromíš celý fashion svět, ba naopak. I mean if you have the money...

Více najdeš na stránkách značky Balenciaga.