Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Non-fashion items, které by neměly chybět na tvém wishlistu, part 2

Každý z nás má svůj wishlist věcí, které by si jednou chtěl pořídit. Některé z nich jsou dosažitelné, jiné představují spíše sen. Takové holy grails se nachází i mimo módní průmysl a já si jich pro tebe dnes pár připravila.

Bookgroove

Tenhle designový stoleček má speciální výřez ve tvaru J, který slouží jako prostor pro knihy. Díky tomu je i multifunkční, slouží jako knihovna a side table v jednom. Autorem je Deniz Aktay, který vytvořil mnoho podobných stolečků.

Gufram broken mirror

Tohle zrcadlo funguje spíš jako dekorativní kousek. Je to produkt od italského výrobce nábytku Snarkitecture pro Gufram. Symbolizuje prasklinu ve zdi, která tvoří portál do jiného světa. Zrcadlo je samozřejmě dost drahé, najdeš ho ve čtyřech barvách a dvou provedeních. Tenhle kousek má k praktičnosti daleko, ale jako umění je opravdu skvělý.

„Obal“ na AirPods Max

AirPods Max jsou samy o sobě pěkný doplněk, kromě toho, že jsou to i super sluchátka. Pokud je máš, můžeš si je i ozvláštnit zajímavým obalem od @yalocaloffgod. Pod svou značkou @bandageboy.png vytváří oblečení, nedávno se k výtvorům přidaly dokonce i tyhle nástavce na sluchátka tištěné na 3D tiskárně.

Medicom Toy

Nejedná se o žádnou hračku, ale o opravdu nevšední sběratelský kousek. Historie japonské značky sahá už do roku 1996. Jejich nejznámější produktová řada je Kubrick a BE@RBRICK. Značka využívala pro prodej medvídků techniku blind box, která nutila kupující si postavičky vyměňovat, kupovat a prodávat, aby si doplnili svou kolekci.

Řadu medvídků kolekce BE@RBRICK najdeš i v kolaboracích se slavnými jmény nebo značkami, jako je KAWS, BAPE, Star Wars, Undercover, Disney, Chanel, Supreme, Fendi a Comme des Garçons.

Megatron ferrofluid reprák

Repráček má v sobě tekutinu zvanou ferrofluid, což je tekutina s mikroskopickými částicemi magnetitu. Tahle látka je oblíbená mezi umělci a není divu. Za průhlednou bariérou je krásně vidět, jak ferrofluid reaguje na hudbu, kterou reproduktor přehrává.

Artemide Nessino lamp

Tahle lampa se na mém wishlistu nachází už nějaký ten čas. Je to sestra starší lampy Nesso ze 60. let od designéra Giancarla Mattioli, akorát s novějším vzhledem. Má houbovitý tvar, sedne do většiny interiérů a pořád se dá sehnat. Je sice dražší, ale nejedná se o nedosažitelný předmět. Původní lampa Nesso se vystavuje v muzeích, jako je například MoMA v New Yorku.