Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Noah Schnapp reaguje na backlash kvůli videu o válce Izraele a Hamásu. Jeho názory si prý lidé špatně vyložili

Herec schytal kritiku poté, co se v listopadu objevilo video, na kterém sedí v restauraci s přáteli, kteří drží samolepky s nápisy „Sionismus je sexy“ a „Hamás je ISIS“.

Video bylo podle fanoušků a fanynek necitlivé

V téměř dvouminutovém vyjádření na TikToku se Noah Schnapp bránil kritice, která se na něj snesla, s tvrzením, že to „co si myslí a čemu věří“ ohledně války Izraele a Hamásu, bylo „špatně pochopeno“. Část fanoušků a fanynek tehdy volala po bojkotu Stranger Things či vyhození herce, protože video z restaurace pokládala, během sílícího bombardování Gazy, za „necitlivé“.

Herec se po dvouměsíčním odmlčení rozhodl na TikToku k celé situaci postavit. Ve svém vyjádření uvedl, že „chce mír a bezpečí pro všechny nevinné lidi, na které tento konflikt dolehl“ a dodal, že se hodně přiučil z řady rozhovorů, které od té doby vedl se svými přáteli s palestinským původem.

Všichni doufáme v totéž

„Jednou z věcí, které jsem si z toho vzal, je, že všichni doufáme ve stejnou věc, aby se ti nevinní lidé stále držení v zajetí v Gaze vrátili domů ke svým rodinám, a stejně tak doufáme, že skončí ztráty na životech nevinných lidí v Palestině – spousta z nich jsou ženy a děti a je strašné to sledovat,“ uvedl.

Nakonec dodal, že je proti zabíjení nevinných lidí, ať jde o kohokoli, a prohlásil, že věří v to, že budou tyto dvě skupiny schopné do budoucna žít ve stejném regionu spolu v harmonii. „Všichni jsme lidi a všichni jsme stejní a měli bychom se všichni milovat, podporovat a stát při sobě,“ řekl nakonec.

Aktuálně probíhající invaze izraelské armády do Gazy začala po 7. říjnu 2023, kdy bojovnicí palestinské teroristické organizace Hamás zaútočili na Izrael a zabili více než tisíc lidí. Izraelská odveta probíhá už přes 100 dní a podle palestinských úřadů pod správou Hamásu stála život už přes 24 tisíc lidí.

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.