Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nigel: Výherce Next in Fashion a vše o něm!

Soutež Next in Fashion vyšla před pár týdny na Netflixu a její druhá série má opravu hot, ale hlavně talentovaného výherce.

Druhá série Next in Fashion nám přinesla mnoho nového. Ať už změnu moderátorů, nebo nové talenty. Vítězkou první série se zaslouženě stala Kim Minju.

Druhá řada Next in Fashion přináší spoustu změn, včetně Gigi Hadid

by @lucinka_zicklerova

Letošní druhou sérii vyhrál velice talentovaný módní návrhář Nigel Xavier. Kromě finanční odměny 200 tisíců dolarů, dostal taky možnost představit svoji kolekci u Rent the Runway.

Tesně po skončení soutěže byla jeho kolekce vystavena na CultureCon v New Yorku, který je popisován jako „the go-to conference for diverse creatives and young professionals“. Zároveň se některé jeho modely objevily v magazínu GQ.

Nigel je 28letý umělec a módní návrhář původem z Californie, který momentálně zůstává v Atlantě. Stát se návrhářem nebylo vždycky jeho snem, vše se změnilo v době, kdy nastoupil na after-school program na střední škole. Tam se začala rozvíjet jeho vášeň pro módu – Nigel přiznává, že měl nabídky na sportovní stipendia v rámci fotbalu, ale móda bylo něco, co ho něskutečně lákalo a bavilo.

Po střední škole nastoupil na SCAD (The Savannah College of Art and Design), kde se naučil všechny potřebné dovednosti a objevil svůj osobní styl v oblasti návhářství. Jeho kreace a návrhy jsou vskutku něco neotřelého a nového, co do průmyslu může přinést zajímavé věci.

Jako mladý neměl Nigel dostatečné prostředky, a proto musel ve své tvorbě vyjít z věcí, které již měl k dispozici. Proto velká část jeho návrhů vychází z upcyclingu různých materiálů, převažně džínoviny. Nigel chce spojovat elementy nového a starého, a tak vytvářet vlastní svět.

Jedním z favoritů soutěže se stal již od počátku. Jeho nápadité a opravdu neotřelé návrhy zaujaly vždy každého z porotoců, dokonce i Donatellu Versace, která při jeho hodnodení pronesla, že je jeho prací dokonce inspirována.