Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nespoutaný Django, Inception a The Beach. Tohle jsou nejlepší filmy Leonarda DiCapria

Ano, jsem fanoušek Leonarda DiCapria a Jack by se na to plovoucí dřevo vešel. Tohle jsou za mě ty nejlepší filmy, ve kterých tento fenomenální herec hrál.

Catch Me If You Can

Frank Abagnale (Leonardo DiCaprio) pracoval jako lékař, právník a druhý pilot velké letecké společnosti. A to vše ještě před svými 18. narozeninami. Byl mistrem podvodů a také brilantním padělatelem, jehož dovednosti mu zajistily první skutečnou slávu: Agent FBI Carl Hanratty (Tom Hanks) si klade za svůj hlavní úkol Franka dopadnout a předat spravedlnosti, ale Frank je vždy o krok před ním. Jak to dopadne, se dozvíš, až na film koukneš. Mimochodem, je natočený podle skutečného příběhu.

Inception

Inception je film, který jsem viděl za život asi nejvícekrát. Geniální dílo od režiséra Christophera Nolana. Leonardo je zloděj, tentokrát ale se vzácnou schopností vstupovat lidem do snů a krást jim tajemství z podvědomí. Jeho schopnost z něj udělala horké zboží ve světě firemní špionáže, ale také ho stála vše, co miluje. Leo dostane šanci na vykoupení, když je mu nabídnut zdánlivě nesplnitelný úkol, a to podstrčit někomu myšlenku. Pokud se mu to podaří, bude to dokonalý zločin, ale nebezpečný nepřítel předvídá každý jeho krok.

Filmová historie Johnnyho Deppa

@markysuch

Nespoutaný Django

Film, ve kterém sice Leonardo nehraje hlavní postavu, ale i tak zazáří. Dva roky před občanskou válkou se otrok Django (Jamie Foxx) ocitá v doprovodu neortodoxního německého lovce odměn Dr. Kinga Schultze (Christoph Waltz) na misi, jejímž cílem je dopadení krutých bratrů Brittlových. Jejich mise je úspěšná, Schultz Djanga osvobodí a společně loví nejhledanější zločince. Jejich cesty je zavedou na nechvalně proslulou plantáž podezřelého Calvina Candieho (Leonardo DiCaprio), kde je stále otrokyní Djangova dávno ztracená manželka. Režie se chopil Quentin Tarantino, takže víc asi psát nemusím.

Once Upon a Time in Hollywood

Další tarantinovka, ve které Leonardo opět předvedl, jak moc geniálním hercem mnoha rolí je. Příběh vypráví o životě herce Ricka Daltona, který získal slávu a bohatství díky účinkování v televizním westernu z 50. let, ale nyní se snaží najít smysluplnou práci v Hollywoodu, který už nepoznává. Většinu času tráví popíjením a kamarádstvím s Cliffem Boothem (Brad Pitt), svým bezstarostným nejlepším přítelem a dlouholetým kaskadérem. Rick shodou okolností také bydlí v sousedství filmaře Romana Polańského a herečky Sharon Tate, jejichž budoucnost navždy změní členové Mansonovy rodiny.

Jaké filmy vidělo FOMO ve Varech a vyplatí se na ně zajít do kina?

@heyfomo.cz

Blood Diamond

Strhující příběh o tom, co opravdu znamenají krvavé diamanty. V době, kdy v Sieře Leone v 90. letech minulého století zuří občanská válka, spojí dva muže, jihoafrického žoldáka a rybáře z kmene Mende, společná snaha získat vzácný drahokam, který má moc změnit jejich životy. S pomocí americké novinářky se muži vydávají na nebezpečnou cestu přes povstalecké území, aby dosáhli svého cíle.

Shutter Island

Nepravděpodobný útěk geniální vražedkyně přivede amerického maršála Teddyho Danielse (Leonardo DiCaprio) a jeho nového partnera (Mark Ruffalo) do nemocnice Ashecliffe, blázince připomínajícího pevnost, který se nachází na odlehlém, větrem ošlehaném ostrově. Zdá se, že žena zmizela ze zamčeného pokoje, a objevují se náznaky hrůzných činů spáchaných ve zdech nemocnice. Jak se vyšetřování prohlubuje, Teddy si uvědomuje, že bude muset čelit vlastním temným obavám, pokud doufá, že se z ostrova dostane živý.

Filmy, které formovaly mou pubertu aneb Kotek a Mádl navždy

@yanhoechka

The Departed

Policista Billy Costigan z jižního Bostonu se v utajení vydává infiltrovat organizaci šéfa gangu Franka Costella (Jack Nicholson). Zatímco Billy získává gangsterovu důvěru, do policejního oddělení se infiltruje profesionální zločinec Colin Sullivan (Matt Damon), který podává zprávy o jeho činnosti svým syndikátním šéfům. Když se obě organizace dozví, že mají ve svých řadách krtka, musí Billy a Colin zjistit identitu toho druhého, aby si zachránili život.

The Beach

Mladý baťůžkář Richard v podání Lea přiletí do Bangkoku a ubytuje se v hotelu, kde se seznámí s podivínem Daffym z vedlejšího pokoje. Ten mu vypráví o tajemném ostrově a pláži v zapomenuté laguně. Druhý den má Richard na dveřích připíchnutou mapu ostrova. Jde za Daffym, ale najde ho mrtvého. Richard se tak rozhodně hledat tajuplnou lagunu. Film je krásným existencionálním dramatem, které ukazuje, že ráj nikdy nebude rájem, dokud v něm budou lidé.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.