Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nejočekávanější hry tohoto léta

Slunce, koupání, festivaly a žádné sezení doma u počítače. Není se čemu divit, že léto není mezi herními vývojáři oblíbenou částí roku pro vydávání jejich nových počinů. I přesto nás letos o prázdninách čeká hned několik herních titulů, které by ti neměly uniknout! Seznam nejočekávanějších videoher tohoto léta nalezneš v článku.

GYLT

Letní gamerskou sezónu odstartuje hororová akční adventura Gylt, která vyšla už 6. července na počítače a herní konzole. Ujmeš se zde role malé dívky Sally, která se ocitla v jakési zvrácené verzi hornického města Bethelwood. Po krátké době zjistíš, že se zde nachází tvůj dávno ztracený příbuzný, a rozhodneš se ho najít a zachránit.

Gylt | ⒸTequilla Works

Kromě nezvěstných členů rodiny se tu vyskytuje i plno nástrah a nebezpečí. Nehezké vzpomínky a věci, ze kterých má Sally obavy se zde zhmotňují do velkých strašidelných bytostí, které hlavní hrdinku pronásledují. Na tvojí cestě tě kromě boje a ukrývání před monstry čeká i plno zábavných hlavolamů. Podaří se ti ztracenou osobu najít a uprchnout zpět do reality?

Gylt | ⒸTequilla Works

Ratchet & Clank: Rift Apart

Již deváté pokračování napínavého dobrodružství Ratcheta a jeho věrného robotického parťáka Clanka se 26. července konečně dostane i na monitory počítačů. Původně hra vyšla exkluzivně pro konzoli Playstation 5 a po téměř dvou letech bude k dispozici i na PC. Hra si po vydání vysloužila nespočet pozitivních recenzí, v nichž bylo chváleno zejména grafické zpracování, plynulost soubojů a technické vymoženosti. Již v červenci 2021 pokořil Ratchet & Clank 1 milion prodaných kopií.

Ratchet & Clank: Rift Apart | ⒸInsomniac Games

Ujmeš se role Ratcheta, posledního žijícího zástupce rasy Lombaxů – starověkých bytostí, které připomínají kočky. Tvůj robotický kamarád Clank si pro tebe přichystal dárek v podobě Dimenzinátoru, přístroje, který umožňuje cestovat napříč paralelními světy. Na tento okamžik však čekal i tvůj úhlavní nepřítel Doktor Zlotřilec, který se během slavnostního předání Dimenzinátoru zmocní a rozhodne se přenést ze světa „kde pokaždé prohraje“ do paralelního vesmíru „kde pokaždé vyhraje“.

Ratchet & Clank: Rift Apart | ⒸInsomniac Games

Dr.Zlotřilec však s přístrojem neumí zacházet a způsobí masivní explozi, která začne propojovat desítky paralelních vesmíru do sebe. Úkol je jasný, dostat se skrz různé světy až k Dimenzinátoru, porazit Dr. Zlotřilce a vrátit vesmír zpět do pořádku. Má to však jednu výhodu! To, že rasa Lombaxů v Ratchetově světe vyhynula, však neznamená, že v těch ostatních se také žádní nenachází. Víc prozrazovat nebudu, snad jen to, že sám/sama na Dr. Zlotřilcce stačit nebudeš!

Ratchet & Clank: Rift Apart | ⒸInsomniac Games

The Expanse: A Telltale Series

Vzrušující vesmírné dobrodružství The Expanse je zasazené do 200 let vzdálené budoucnosti, ve které lidstvo kolonizovalo sluneční soustavu. Vžiješ se do role Caminy Drummer, členky posádky galaktické lodi Artemis. Ve hře tě čeká prozkoumávání neprobádaných končin vesmíru, prohledávání lodí v prostředí s nulovou gravitací i plno konfliktů přes přežití vzpoury, až po boj s obávanými galaktickými piráty. Jak už je u her vývojářského studia Telltale Games zvykem, nemine tě ani hromada příběhových rozhodnutí, které budou silně ovlivňovat průběh i konec celého dobrodružství. K posádce se můžeš přidat už 27. července.

The Expanse: A Telltale Series | ⒸTelltale Games

Atlas Fallen

Příběh hry Atlas Fallen se odehrává ve světě, kde je lidstvo zotročeno krutými bohy. Ujmeš se role hrdiny (či hrdinky, záleží, jakou postavu si vytvoříš), který/á se zmocní prastarého artefaktu – magické rukavice, která propůjčuje svému nositeli nadlidskou moc nad všudypřítomným pískem.

Právě tato superschopnost se stane tvým největším spojencem v boji proti bezohlednému božstvu, které sužuje a utlačuje zbytek lidstva. Než se však budeš moct samotným bohům postavit, čeká tě úkol procestovat celý svět hry a odhalit všechna jeho tajemství.

Atlas Fallen | ⒸDeck13

Autoři hry slibují, že se můžeme těšit na hluboký a poutavý příběh, který můžeš kompletně projít s kamarádem v kooperativním módu pro dva hráče. Atlas Fallen vychází už 10. srpna na PC a herní konzole.

Atlas Fallen | ⒸDeck13

Na jakou hru letošního léta se těšíš nejvíc?

Diskuze

Kup mi battlepass!

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.

Na jakou hru letošního léta se těšíš nejvíc?

Diskuze