Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nejlepší pizza na světě: Stojí za to?

Před pár dny jsem navštívila Neapol, kde jsem vyzkoušela pizzu ve vyhlášené restauraci L'Antica Pizzeria da Michele. Zaslouží si označení nejlepší pizzy na světě?

L'Antica Pizzeria da Michele je často označovaná jako nejlepší pizzerie v celé Itálii, ba dokonce na celém světě a vyhrála už mnoho cen.

Funguje už od roku 1870 a je známá pizzou Margheritou, která byla v Neapoli úplně poprvé připravena. Svou slávu toto místo získalo i filmem Eat Pray Love s Julií Roberts.

Pizzerie je opravdu malinká a typicky italská. Zahrnuje i uřvané číšníky.😂 Můžeš si jít sednout dovnitř nebo si pizzu odnést s sebou. V obou případech tě ale čeká dlouhé čekání.

I přesto, že jsme před pizzerií byli chvíli po otevíračce, jsme stejně museli vystát hodinovou frontu, a to jsme si brali pizzu pouze s sebou. Sama nedokážu říct, jestli vyjde časově lépe čekat na stůl nebo na hotovou pizzu. Po hodinovém čekání jsme si konečně objednali a následovala další půlhodina, kdy jsme čekali na jídlo.

Koupili jsme si Margheritu, kromě ní ale můžeš ochutnat i Marinu, Cosaccu nebo si nechat udělat půl Margherity a půl Cosaccy. Hawaii tady nenajdeš.🙅‍♀️

Čekání bylo v horku opravdu hrozný, ale příjemné překvapení bylo to, že pizza stojí pouze 5 euro!

No a když jsme ji ochutnali, už jsme toho čekání nelitovali! Pizza byla opravdu ta nejlepší, co jsem kdy měla. Byla obrovská! Těsto bylo krásně lehké, okraje tak akorát a opečené přesně tak, jak to mám ráda! Takže ano, stojí to za to.

Pokud se o prázdninách chystáš do Neapole, nezapomeň si tady udělat zastávku.🍕

Overall

  • Cena: 5 €
  • Doba čekání: 1,5 h (Já vím, děs, ale stojí to za to.)
  • Velikost pizzy: cca 35 cm
  • Chuť pizzy: 10/10
  • Můj tip: Otevírají v 11, doporučuju dorazit asap, ať se vyhneš frontám. Případně není na škodu si během čekání zajít na aperol do ulice naproti.