Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nejlepší momenty z reality show Nathan vs. Adam

Projekt Kdo přežije? se pomalu dostává do finále. Reality show dokumentující kompletní přípravu na profesionální MMA zápas dvou rivalů z pořadu Survivor Česko & Slovensko vyvrcholí již 17. září v Brně, kde Nathan Dzaba a Adam Raiter vstoupí do klece OKTAGONu. V Kdo přežije? jsou vidět vzestupy i pády obou účastníků a plno dalších momentů, které by ti neměly uniknout. V článku najdeš výběr těch nejlepších z nich.

5. Život zápasníka

V pátém díle reality show Kdo přežije? oba účastnící réalně popisují, jak se jim po dvou měsících profesionální přípravy změnil život, nemají čas na své koníčky, na odpočinek ani na partnerku a přiznávají, že být profesionálním zápasníkem a živit se bojem je sakra těžké a pro většinu diváků nepředstavitelné.

Je to velká rvačka s psychikou a já kurva nechci bejt zraněnej, protože se mám taky rád prostě. Fakt je to o tom, že vhlížíme do úplně jinýho světa a nikdo si nedokáže představit, co to je... ve svym sportu si dávám bacha na to, abych nebyl zraněnej, tady je to tak, že se klade důraz na to, abych byl co nejvíc zmlácenej, abych si na to zvyknul.
vysvětluje v tělocvičně Adam s modřinou pod okem

Nathan Dzaba se na svůj první MMA zápas připravuje ve slovenském Spartakus Fight Gymu pod trenéry Attilou Véghem a Jánem Hudákem. SFG tým je momentálně ve velkém tempu, kromě Nathana se na svůj zápas na turnaji OKTAGON 35 v Brně připravuje i trojka v žebříčku lehké váhy Karol Ryšavý.

Uvědomil jsem si, že ty srandičky a kokotinky jdou bokem, teď už začíná reálná dvouměsíční příprava... na první bolístky jsem si už zvykl, ale teď to bude mentální hra. Přistupuju k tomu stoprocentně. Nemám čas na nic, nemám čas na sebe, nemám čas na frajerku, na nic. Mám čas jen trénovat, spát a léčit se. Bolí mě žebra, bolí mě zápěstí, bolí mě všechno, ale o tom to je...
promluvil otevřeně Nathan o přípravě

4. Ostré poznámky šampiona OKTAGONu

Šampion ve střední váze Patrik Kincl přiznal, že má z MMA zápasů „slavných osobností" smíšené pocity. Podle něj existují případy, kdy tam jdou oba soupeři čistě pro fame a peníze, i přesto na něj Adam Raiter udělal dobrý dojem a po prvním tréninku si plácli. Kincl má nyní na starosti Adamovu přípravu a slušně řečeno ho ani trošku nešetří. Dává mu zabrat jak v gymu, tak i svým upřímným komentářem.

Za svoji kariéru jsem se setkal s mnoha bizarnostmi. Kšilotvka směrem dozadu je asi to nejmenší, spíš nechápu ten piercing v tý bradavce, tyvole...
Patrik Kincl

3. Mentální i fyzická proměna

Tlak z přípravy a blížícího se zápasu může na psychiku i tělo působit mnoha způsoby. Jak už oba soupeři přiznali, není to jednoduché. Kromě kompletní změny jejich životů přinesla profesionální příprava i změnu vzhledu. Nathanova i Adamava postava se od prvního dílu reality show mění, a i když oba měli slušný základ, jde vidět, že jim trénink a přísný režim prospívá.

Adam dokonce změnil svůj vzhled radikálně, rozhodl se sundat své ikonické dredy a oholit si hlavu.

2. První krev

Dalším důkazem, že se s klukama z ostrova nikdo nemazlí, jsou záběry z tréninků. Oba muži jsou během přípravy pod velkým tlakem, který se neustále stupňuje. Ve čtvrtém díle jsme viděli, jak Nathan schytal kombinaci dobře trefených úderů na nos. Po salvě si musel sednout a počkat, než se krvácení zastaví.

Pokud se chceš o Nathanovi z Kdo Přežije? dozvědět víc, tak klikni sem!👇

1. První staredown

Takzvaný staredown je nedílnou součástí MMA. Jde o okamžik, kdy se oba soupeři sejdou před zápasem tváří v tvář a dívají se tomu druhému do očí. Snaží se vyvolat strach, najít slabinu nebo jen potvrdit dominanci. Právě staredown Nathana a Adama na turnaji OKTAGON 34 na pražské Štvanici byl velmi intenzivní a doslova z něj sršelo, že to oba myslí smrtelně vážně.

Reality show Kdo přežije? můžeš už teď sledovat s předstihem na platformě OKTAGON.TV nebo na YouTube kanálu OKTAGON MMA. Druhého staredownu obou mužů se dočkáme až při vážení těsně před zápasem, který se bude konat 17. září na turnaji OKTAGON 35 v Brně.

Kdo podle tebe vyhraje?

Diskuze

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.

Kdo podle tebe vyhraje?

Diskuze