Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nejlepší knížky, které mají podobný vibe jako Bridgerton

Jsi obsessed se seriálem Bridgerton a hledáš knížky, které mají podobný vibe? Tak to jsi na správném místě.

Bridgerton - Julia Quinn

Duh... Pokud jsi zatím jenom viděl*a seriál a nemáš ho dost, můžeš skočit na celou sérii knížek, kterými je seriál Bridgerton inspirovaný. Julia Quinn jich napsala 8 včetně série epilogů a stejně jako seriál se každá kniha soustředí na jednoho ze sourozenců Bridgertonových a jejich love story. Pokud se nemůžeš dočkat dalších sérií, náskok si uděláš knížkami, a navíc jsou perfektní čtení na léto.

Zdroj: Goodreads

Emma - Jane Austen

Jane Austen, královna romantických příběhů, které z dnešního pohledu spadají stejně jako Bridgerton do kategorie historické romance. Austen navíc žila během regentské éry, ve které se náš oblíbený seriál odehrává. Klasikou je samozřejmě její Pýcha a předsudek, ale super čtení je i poslední kniha, která vyšla za jejího života Emma. Podobně jako Bridgerton se soustředí na život vyšší společenské vrstvy a hledání vhodného partnera.

Zdroj: Goodreads

A Lady for a Duke - Alexis Hall

A Lady for a Duke je historická queer romance, která sleduje trans hrdinku Violu Carroll, která začně nový život potom, co všichni předpokládají, že zemřela při bitvě ve Waterloo. Není to ale zadarmo - výměnou za svobodu ztratila titul, peníze, ale i nejlepšího kamaráda Justina, vévodu z Gracewoodu. Když se po letech znovu sejdou, na povrch vyjdou staré city a vztah, který by dřív nebyl možný.

Zdroj: Goodreads

Red, White & Royal Blue - Casey McQuiston

Pokud nehledáš historickou fikci, ale pořád chceš příběh zasazený do královského prostředí, komplikovaná společenská pravidla a zakázané vztahy, sáhni po Red, White & Royal Blue.

Zdroj: Goodreads

Další tips:

  • Bedwyn series - Mary Balogh
  • A Lady’s Guide To Fortune Hunting - Sophie Irwin
  • Tessa Dare - A week To be Wicked

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.