Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Nejkrásnější kávovary, o kterých se ti bude i zdát

Každý správný milovník si na výběru svého kávovaru potrpí. Každý máme odlišné požadavky na to, co od svého kávovaru očekáváme, avšak všichni se shodneme na tom, že i design je bod, na který při svém výběru bereme ohled. Jaké kávovary jsou na světě považovány za jedny z nejdražších?

DREAM BY ASCASO

Nejenže tento krasavec umí připravit perfektní ranní kávu přesně podle tvých představ, ale také bude vypadat naprosto famózně na tvojí kuchyňské lince. Díky jeho kombinaci novodobé technologie spolu s retro designem bude perfektní volbou do jakéhokoliv eklektického interiéru. Prodává se jak ve výrazně oranžové barvě, tak také v temně černé nebo jemné pistáciové.

BARISIEUR BY JOSHUA RENOUF

Britský designer Joshua Renouf vyslyšel tužby všech jedinců, kteří neradi vstávají. Pokud káva je to jediné, co tě ráno motivuje vstát z postele, pak s tímto kávovarem už nikdy nevyjdeš z domu. Kávovar a napůl budík ti připraví čerstvě uvařenou kávu, která tě svou příjemnou vůní lehce probudí z hlubokého spánku, takže si svou kávu můžeš vychutnat z pohodlí své postele.

PEBO BY BODUM

Naprostý vědecký masterpiece! Značka Bodum přišla s novou technologií na přípravu čerstvé kávy. Bez použití filtru ti kávovar za pomocí vakuování připraví dokonale voňavou kávu a vytáhne z ní vytáhne veškeré aroma a oleje, jaké má správná káva mít. Zároveň však zabrání jakémukoliv úniku té nejlepší vůně a chuti.

MONO CAFINO BY TASSILO VON GROLMAN

Překvapující design dělá tento kávovar mnohonásobně zajímavějším oproti ostatním typům. Je inspirovaný myšlenkou samotného procesu výroby kávy. Kávovary Mono Cafino připravují kávu bez použití filtračních sáčků, které narušují chuťové a estetické požitky z vaření a pití kávy.

X1 BY FRANCISFRANCIS!

Tento kávovar je dalším perfektním příkladem, jak slušivě vypadá kombinace retro stylu s nejnovější technologií. Tento tradiční espresso kávovar ti bude tím nejlepším parťákem a zároveň je posledním krokem k tomu stát se výborným baristou. Originální design tohoto kávovaru je navržen italským architektem Lucou Trazzim, který ve svém návrhu aplikoval jednoduchost a krásu dennodenní moderny spolu se smyslným funcionalismem.

ORACLE TOUCH ESPRESSO MACHINE

Pro nadšence do technologie a automatizace mám dobrou zprávu! I pro vás mám tip na kávovar, který vám nejen zpříjemní ráno, ale i zjednoduší život. Tento unikát se pyšní velmi chytrou dotykovou obrazovkou, která ti umožní připravit tvou oblíbenou kávu ve třech krocích. Sám/sama si totiž můžeš zvolit sílu tvé kávy, teplotu při vaření a texturu tvého mléka. Následně si tvůj výběr můžeš uložit pod svým nebo jiným jménem a tímto způsobem si do kávovaru zadat až 8 různých drinků! Každé ráno už tak můžeš přijít a pouze zmáčknout tlačítko podle toho, na co máš právě chuť.

ELEKTRA BELLE EPOQUE VERTICALE P1

To nejlepší z rukou našich řemeslníků je vykováno z mědi a mosazi do podoby kávovaru Belle Epoque. Originální svou konstrukcí, retro kouzlem, leskem kovového těla, funkčností a spolehlivostí. Výrazný doplněk luxusních restaurací a kaváren. Vzhledem k jeho designu se cena šplhá až do řádu statisíců.

ANZA CONCRETE BY MONTAAG

Skandinávsko-americké designové studio Montaag mělo nápad přetvořit tradiční pojetí espresso kávovaru. Cílem bylo vytvořit kávovar, který by svým vzhledem připomínal umělecké dílo či sochu, jež by zdobila tvou kuchyň. Finální vzhled vzešel z nekonečného kombinování různých provedení napříč celou barevnou i materiálovou paletou. Napříč svými různými barevnými provedeními může tento kávovar nazývat domovem všechny interiérové styly. Je jakýmsi designovým chameleonem.

„The AnZa might not be technically unique, but the design and material choices of the AnZa make it something completely new, a conversation piece that aims to refashion the industry of home espresso machines.”