Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Viděl jsem nejhůře hodnocený film na ČSFD, tady je recenze na Hercules 3D

Občas dělám věci proto, abys je nemusel/a dělat ty. Kouknul jsem se na nejhůře hodnocený film na ČSFD. Pohodlně se usaď, tady je má recenze na film Hercules 3D.

Filmy se většinou řadí do áčkové, béčkové a céčkové kategorie, přičemž pokud se díváš na třetí zmíněnou kategorii, tak musíš být buď opravdový/á filmový/á gurmán/ka, nebo musíš být vězněn/a a mučen/a Islámským státem. A pak je tady filmový počin nesoucí název Hercules 3D, jehož kategorie by začínala spíše písmenem na konci abecedy.

Hercules 3D je na Česko-slovenské filmové databázi ohodnocen krásnými šesti procenty a stojí za ním režisér, který už nikdy nic dalšího nenatočil. Není se čemu divit. Vlastně si i trochu myslím, že ho někdo po uvedení filmu na trh zabil a zakopal v poušti.

Určitě si teď říkáš, proč jsem se po těchto slovech na film dobrovolně koukal, ale jak už kdysi řekl Albert Einstein: „Otázka trápí mě nocí dnem, zda lidstvo či mé já blázen je.“  Ve zkratce prostě rád zkouším, jestli jsem stále při smyslech.

Film začíná průletem skrze galaxii, kdy nás vypravěč, který zní, jako kdyby obvykle hlásil příjezdy a odjezdy vlaků na nádraží v Chlumci nad Cidlinou, uvádí do příběhu. No a pak to přijde. Ocitáme se na Olympu, který je vlastně místem s létajícími baráky připomínajícími kulisy z počátků herního pořadu Game Page (a to film Hercules 3D vznikl až 10 let po začátku vydávání Game Page).

Na scénu pak přichází bohové, filosofové, Hulk Hogan v roli Dia a náš hlavní hrdina, čerstvě do puberty přicházející Hercules, který vypadá, že se ucházel nejdříve o roli Tarzanova syna, ale bohužel ho nevzali, tak teď musel vzít roli adolescentního poloboha.

Už po pár minutách ti začne docházet, že celý štáb musel být buď totálně na drogách, nebo si prostě všichni členové řekli, že si z diváka nehorázně vystřelí. Pokud bych měl ale něco vypíchnout, tak jsou to rozhodně efekty a práce kameramana. Tam bych to přisuzoval drogám a zkušenostem rovnajícím se soutěži Neváhej a toč.

Celý příběh je postaven na tom, že se Hercules vzepře vůli svého otce Dia (který mimochodem vypadá, a navíc se i chová spíše jako bývalý kamioňák, který se dal na duchovní cestu za nalezením své pravé sexuality) a vydá se mezi smrtelníky na Zemi.

A víš, jak spolu ti dva následně komunikují? Skrze záchodovou mísu. Ano, přesně tak, můj čtenáři. Zeus se vždy objeví v záchodové míse a komunikuje tak s Herculem. Geniální!

No a jinak je to vlastně o tom, že se adolescentní polobůžek musí porvat s nástrahami obyčejných lidí, vyhrát pár atletických závodů a porazit partu přestárlých fanoušků Green Day, kteří až moc často koukali na videa Tonyho Hawka. Nic víc. Člověk jen celou dobu sedí, nechápe a čeká na to, až spolu začnou mít všechny postavy hromadný sex, protože každá scéna až moc nápadně připomíná úvodní pasáž jakéhokoliv západoněmeckého pornofilmu.

Na závěr musím přiznat, že tento filmový skvost nemám sílu nikterak ohodnotit, a proto si vypůjčím komentář od jednoho uživatele z ČSFD: "Absolutně do nebe volající koncentrát špatnosti, demence, tvůrčí neschopnosti a guilty pleasure v té nejčistší možné formě, korunovaný nejhorším českým dabingem. Při sledování toho filmu jsem umřel a akorát tomu do teď odmítám uvěřit."

Nevěříš mi? Neboj se nic, Hercules 3D je totiž dostupný na YouTube, přeju hodně zábavy!