Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

(Ne)obyčejné Airbnb. Ghost friendly ubytování, ve kterém jen tak neusneš

Chceš zažít tu pravou spooky atmosféru nebo se prostě jen rád/a bojíš? Tyhle Airbnb ti naženou husí kůži!

Airbnb nabízí nespočet druhů ubytování. Od pronájmu pokoje až po luxusní vily s unikátním výhledem v lokalitách, které mohou provozovatelé hotelů jen tiše závidět.

Služba se snaží vyhovět široké poptávce klientů, proto nyní nabízí i takzvané „ghost friendly“ ubytování. Byty či domy, se kterými jsou spjaté duchařské historky, jsou v posledních letech hodně oblíbené. Ubytovaní návštěvníci vypráví o paranormálních jevech, které si vysvětlují nešťastnými osudy původních majitelů.

A kde že se můžeš ubytovat, aby ses pořádně bál/a?

TALLISTON HOUSE & GARDENS

Kdysi obyčejný dům v Británii, dnes unikátní koncept několika pokojů, z nichž každý představuje jiné časové období. Nejznámější z nich je právě ložnice v Tallistonu, která je vybavená v art deco stylu.

Zdroj: airbnb

Sídlo bývalé nemocnice z doby občanské války v Pensylvánii

Stodola a statek na tomto historickém pozemku byly po bitvě u Gettysburgu využívány jako polní nemocnice Konfederace, takže si asi dokážeš představit, kolik duchů se tu potácí. Připrav se na možnost, že uvidíš i několik zjevení: Zprostředkovatelka David Stewart Farm říká, že toho za ta léta viděla hodně, ale slibuje, že jsou všichni duchové přátelští.

Hosté tvrdí, že slyšeli kroky a viděli muže oblečené v uniformách konfederačních vojáků. Ložnice samotná je vyzdobena v dobovém stylu, aby ses skutečně dostal/a do rozpoložení 19. století.

Pokoj dívky ve žlutých šatech v New Orleans

New Orleans má slušnou porci strašidelných atrakcí, ale nic nezní děsivěji než představa sdílení ložnice s mladým duchem ve žlutých šatech. Přestože 130 let staré sídlo Parks-Bowman v zahradní čtvrti NOLA nabízí několik pokojů, existuje pouze jeden pokoj, který údajně pronásleduje plachý ženský duch, o kterém se předpokládá, že je nejmladší dcerou původních majitelů domu, jež byla pohřbena na pozemku v roce 1890 po její předčasné smrti.

Návštěvníci slyšeli holčičku, jak si brouká ukolébavky nebo si schovává brýle kvůli své extrémní plachosti.

Zdroj: airbnb

Dům v Missouri

Tento strašidelný dům sdílí nešťastnou historii se sousedem. Byl postaven v roce 1890 stejným zedníkem, který postavil nedaleký Lemp Mansion, domov rodiny, která byla odsouzena zemřít nečekaně mladá.

Není možná žádným překvapením, že apartmá v tomto domě v St. Louis má svůj vlastní podíl na nevysvětlitelné činnosti ze záhrobí. Hosté, kteří bydleli v tomto apartmánu, hlásili všechny druhy paranormálních aktivit, jako je otevírání dveří a samovolné rozsvěcování světel, stejně jako zvuky v kuchyni, i když věřili, že dům je prázdný.

Dům v Ghost Town, Texas

Kdysi těžařský boomtown, dnes tu však není nikdo kromě duchů. V této 100 let staré hornické casitě najdeš ložnici, obývací pokoj, kuchyň a venkovní koupelnu. Paranormální jevy můžeš sledovat z verandy této skládané vápencové chaty.

Zdroj: airbnb

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.