Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Návrhářka z TikToku vytvořila kolekci z Shein obalů

Ava Grand – fashion designérka, která bojuje proti Sheinu tím, že vytváří oblečení a doplňky z jejich plastových sáčků! Celý proces sdílí na svém TikToku.

Bohužel Shein nepřestává být trendem a jeho popularita i přes všechny veřejně známé negativní dopady na životní prostředí roste.

Dle statistik Forbes:

  • Shein vydělal v roce 2021 15,7 bilionu dolarů, což je o 398 % více než v roce 2019.
  • Aplikace Shein byla druhá nejstahovanější nákupní aplikace nejen v Evropě, ale i na světě.
  • Celkem měla společnost v loňském roce skoro 44 milionů pravidelných zákazníků.

Proč tomu tak je?

Kromě toho, že Shein ovládl svým marketingem TikTok (hashtag sheinhaul byl na TikToku použit víc jak 5 bilionkrát), tak pořád konkuruje ostatním nejen fast fashion značkám svými cenami. Když pomineme mladé holky, které točí hauly s pětikilovými balíky oblečení, které nepotřebují a v životě neunosí, existují i lidé, kteří z finančních důvodů nemají jinou alternativu. Další věc, ve které Shein konkuruje jiným značkám, je velká nabídka velikostí.

Lidé z Sheinu dost pravděpodobně nakupovat nepřestanou, ale samotná značka by svůj přístup k produkci a zaměstnancům zlepšit měla.

Proti problému fast fashion a konkrétně značce Shein se rozhodla postavit studentka návrhářství Ava Grand. Na svém TikToku odhalila projekt, ve kterém z plastových Shein obalů vytváří nové kousky. A to dokonce i vesty, kabelky a tenisky!

 

Svoje followers oslovila, aby jí posílali Shein obaly, a pravidelnými TikToky je prováděla celým procesem šití.

Vytvořila kolekci plnou nositelných kousků, se kterou vyhrála studentskou návrhářskou soutěž New York Marist Collage, kterou sama studuje.

S recyklováním sáčků chce pokračovat i nadále. Vytvořila systém, který bude fungovat na neotřelém principu – lidé jí pošlou své obaly a ona jim zaplatí. Tím pádem budou obaly vlastně vratné. Navíc se v budoucnu můžeme těšit na další kolekci!