Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

NASA vytvořila tým na zkoumání UFO, jaké jsou nejznámější případy?

V rámci NASA začala nově působit komise, která bude zkoumat data o UFO. Tým bude analyzovat audiovizuální záznamy a příběhy přímo od běžných lidí. Jaké jsou nejznámější případy?

Ze začátku je nutné si připomenout, že UFO znamená neidentifikovatelné létající objekty, takže ne, tady o zelené mužíky nejde. Nebo jo?

Nová odborná komise NASA se bude zabývat výlučně daty a informacemi, které navíc nepodléhají utajení.

Pochopit data, která se týkají neidentifikovaných létajících předmětů, je zásadní pomocí proto, abychom učinili vědecké závěry ohledně toho, co se děje na našem nebi.
Thomas Zurbuchen z NASA

Působení komise, které začalo před čtrnácti dny a potrvá devět měsíců, by mělo vytvořit metodologii ohledně toho, jak údaje z civilního sektoru sbírat a jak je analyzovat. První zprávu má komise vydat v polovině příštího roku, informuje ČTK.

Zjištění podle úřadu mohou být důležitá pro zvýšení bezpečnosti leteckého provozu. V červnu, když se vznik komise ohlásil, úřad uvedl, že neexistují důkazy, že by neidentifikovaná létající tělesa byla mimozemského původu. Pojďme se ale zatím podívat na ty nejznámější případy, kdy lidé zahlédli UFO.

Roswellský incident

Asi vůbec nejznámější případ pozorování UFO, jehož údajná havárie a vyproštění trosek přibližně 127 km od města Roswell v Novém Mexiku nastaly v červenci 1947, obklopuje spousta záhad i intrik.

Součástí případu je samozřejmě i vůbec první uniklý videozáznam údajné pitvy mimozemšťana. I když se ukázalo, že sedmnáctiminutový černobílý film, který se objevil v roce 1995, byl jen dobře natočený podvrh, zůstala spousta dalších událostí, které se staly v létě roku 1947 v poušti Nového Mexika, nevysvětlených.

Podle vyjádření amerického ministerstva obrany se v Novém Mexiku ale nestalo nic zvláštního, šlo prý údajně o test horkovzdušného balónu v rámci projektu Mogul.

V polovině 90. let vydalo americké letectvo obsáhlou 231stránkovou zprávu, v níž podrobně popisuje, jak byl incident ututlán, aby se o projektu Mogul mlčelo. Mogul byl přísně tajný vojenský projekt, který využíval výškové meteorologické balóny se speciálním vybavením určeným ke sledování a monitorování sovětských jaderných zkoušek. Ale znáš to, ne?

Lubbock

Večer 25. srpna 1951 si tři profesoři přírodních věd z Texaské technické univerzity užívali večer venku pod širým nebem, když spatřili půlkruh světel, který nad nimi letěl vysokou rychlostí. Během několika následujících dní přicházely desítky zpráv z celého města – student prvního ročníku Texaské techniky Carl Hart Jr. dokonce pořídil fotografie takzvaného fenoménu Lubbock Lights, které byly publikovány v novinách po celé zemi a v časopise LIFE.

Projekt Blue Book, který vedl vyšetřování UFO letectvem, události prošetřil a jeho oficiální závěr zněl, že světla jsou ptáci odrážející světlo z nových pouličních lamp v Lubbocku. Mnoho lidí, kteří světla viděli, však toto vysvětlení odmítá přijmout a tvrdí, že světla letěla příliš rychle a že se jednalo o mimozemšťany, informuje History.

Rendleshamský les

Jedná se možná o nejznámější případ UFO ve Velké Británii. V prosinci roku 1980 vojáci z vojenské základny poblíž Rendleshamského lesa nahlásili, že dvě noci po sobě viděli v lese přistávat zářící neidentifikovatelné těleso. Úřady případ nakonec uzavřely s tím, že se nejspíše jednalo o meteorit nebo projíždějící auto se zapnutými majáky.

Vranovská přehrada

Případ ohledně UFO máme i v Česku, proběhl 12. července roku 1987, kdy stříbrný objekt ve tvaru doutníku o velikosti 10 až 15 metrů pozoroval vrtulník československé armády nedaleko Vranovské přehrady. O podivném úkazu nikdy nevznikla žádná oficiální zpráva, všechny výpovědi, které se na veřejnost dostaly, pochází pouze od místních lidí. Pilot údajně tenkrát dostal za úkol objekt sestřelit, ten ale vždy uhnul ze zaměřovače. Následně zmizel beze stopy.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.