Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

NASA pošle do vesmíru nudes, chce tak přilákat mimozemšťany

Vědci z NASA plánují do vesmíru vyslat nudes v naději, že k nám hanbatý obrázky přilákají vesmírné civilizace. Doufejme, že se mimozemšťani řídí pořekadlem send nudes, not hate.

Taky tě teď straší představa, že si pár milionů světelných let daleko bude nějaký emzák prohlížet nahé fotky lidí? Buď v klidu. Obrázky naštěstí nejsou grafické fotografie, ale jde o kresbu nahého muže a ženy vedle vyobrazení DNA. Muž a žena navíc mávají ve snaze vypadat lákavěji, což moc nechápu, jak vědci zamýšlejí.

NASA snímek odhalila ve studii, která je součástí projektu nazvaného Beacon in the Galaxy (BITG). Hlavním cílem projektu BITG je poslat zprávu všem mimozemským civilizacím, které by tam někde v dálce mohly existovat, píše New York Post.

Čínské hranice hlídají speciálně vycvičené husy. Peking tak chce zastavit šíření koronaviru

by @yanhoechka

Vědci se domnívají, že pixelovaná ilustrace nahého muže a ženy by nám mohla pomoci konečně navázat kontakt s mimozemšťany. Spolu s nahými postavami a zobrazením DNA se vědci pokusili zobrazit také gravitaci.

Obrázek se před vysláním do vesmíru ještě převede do binárně kódované zprávy, jelikož se NASA domnívá, že právě binární soustava je s největší pravděpodobností něco, čemu dokáží potenciální mimozemšťané porozumět.

Ačkoli pojem matematiky v lidských termínech je pro mimozemskou inteligenci potenciálně nerozpoznatelný, binární soustava je pravděpodobně univerzální napříč všemi inteligencemi. Binární soustava je nejjednodušší forma matematiky, protože zahrnuje pouze dva protichůdné stavy," píše se v studii k projektu BITG.

Posílání nudes do vesmíru každopádně není takovou novinkou, jak by se mohlo zdát. Satelit Pioneer 11 v roce 1972 také vynesl do vesmíru kresby nahých lidí, které dodnes stále odplouvají dál a dál od Země.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.