Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Na turnaji OKTAGON 36 se představí pět veteránů z UFC

Již tuto sobotu 15. října nás čeká další turnaj OKTAGONu s číslovkou 36. Znovu vyprodaná ikonická Festhalle ve Frankfurtu uvítá světové zápasníky. Řada z nich již poměřovala síly s těmi nejlepšími na světě v legendárním UFC. V článku se dozvíš, o koho se jedná.

OKTAGON se netají velkými plány ohledně expanze do Německa a Anglie. K takovému rozšíření pole působnosti však už nestačí elitní zápasníci z Česka a Slovenska, je potřeba větší kalibr. Přesně s tím organizace přichází již podruhé do Frankfurtu. Karta turnaje OKTAGON 36 je považována za tu nejlepší ze všech předchozích, kromě prvotřídního německého zápasníka Stephana Pütze a superstar Christiana Eckerlina se na turnaji představí i pět bojovníků, kteří s sebou do klece přinášejí i zkušenosti ze světoznámého UFC.

Mallory Martin

Dámy mají přednost, proto první představím Mallory Martin (7-5), která v UFC díky své výhře v Las Vegas v srpnu 2020 získala bonus 50 tisíc dolarů za výkon večera. Američanka vstupuje do klece poprvé od prosince 2021, kdy se po třetí prohře ze čtyř zápasů s UFC rozloučila. V sobotu se utká s domácí Katharinou Dalisdou (6-3).

Jeremy Kimball

Druhým držitelem bonusu za výkon večera v UFC je Jeremy Kimball (18-9). Tento Američan s přezdívkou Grizzly je českým a slovenským fanouškům dobře známý. Ve Frankfurtu nastupuje do svého již pátého zápasu pod praporem OKTAGONu. Dvakrát zvítězil nad miláčkem publika Milošem Petráškem (12-6) a po delší pauze ukončil v prvním kole Thomase Narma (4-3) na turnaji OKTAGON 32.

Kimball v letech 2017–2018 absolvoval v UFC čtyři zápasy, ze tří však odcházel jako poražený. Jeho jediné vítězství bylo ovšem impozantní – knockoutoval Joshe Stansburyho (13-8) za pouhých 81 vteřin, za což si vysloužil již zmíněný bonus za výkon večera. Jeho soupeřem bude oblíbený německý tank Hatef Moeil (12-4).

John Hathaway

Ve svých šestadvaceti letech byl John Hathaway (17-2) považován za největší talent britského MMA. Možná by z něj byl druhý McGregor, kdyby nemusel pověsit rukavice na hřebík. Po sedmi vítězstvích v UFC se objevily zdravotní komplikace. Zánětlivé onemocnění střev a tři chirurgické zákroky mu dočasně ukončily kariéru. Již tuto sobotu nás však čeká velkolepý comeback do welterové váhy, který bude sledovat celá Anglie. Pozoruhodný návrat mu plánuje překazit Brazilec André Dedé (11-5).

Veličković vs. Apollo

Jeden z nejzajímavějších zápasů hlavní karty bude souboj dvou UFC veteránu a bývalých titulových vyzyvatelů v OKTAGONu. Bojan Veličković (21-11) kdysi porazil i momentálního šampiona polotěžké váhy UFC Jiřího Procházku. Leandro „Apollo“ Silva (25-10) byl nejblíže k přemožení krále welteru Davida Kozmy. Oba byli v UFC, oba vyzvali šampiona OKTAGONu, oba selhali. Teď poměří své síly proti sobě.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.