Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Na poslední chvíli do divadla: Shakespeare, Osečany nebo Studio DVA

Covidová pandemie dala kultuře co proto. I ze statistik vyplývá, že jsme se za kulturou trochu odnaučili chodit, když jsme znovu objevili pohodlí domova a naučili se víc šetřit. Já jsem zastáncem názoru, že zrovna na kultuře by se šetřit nemělo, proto ti nabídnu několik komedií, které v létě určitě stojí za návštěvu. Ale pozor – lístky mizí rychle.

Na prvním místě zmíním každoroční Shakespearovské slavnosti konající se ve krásných venkovních prostorech v Praze, Brně, Ostravě a v Bratislavě. Za mě je jasným tipem inscenace Bouře od režisérské dvojice SKUTR. Magická komedie vypráví o ztroskotaných na ostrově, takže se nemůže stát, že tvůj doprovod třeba na chvíli zaklimbá, a to i díky hvězdnému hereckému obsazení (David Prachař, Josef Polášek, Marek Daniel a další). Hrají celé léto, ale určitě bych doporučila lístky objednat co nejdřív – bývají brzy vyprodané. Cena za vstupenky se pohybuje mezi 290–1 190 Kč podle místa v hledišti.

Zdroj: shakespeare.cz

Zámek Osečany umožňuje návštěvu exteriéru domova hereckého dua a páru Matěje Stropnického a Daniela Krejčíka. Kdo má jako guilty pleasure Výměnu manželek, už zámek zná. Tenhle pár pravidelně v létě pořádá divadlo přímo před zámkem, kde je malé jeviště a pár židlí na trávě bez místenek. Občerstvení nechybí a krásná příroda všude kolem také ne. 

Určitě si zajdi na osobitou Zuzanou Bydžovskou, která si v hořké komedii Úča musí pryč v režii Božany Zuzikové zahraje neoblíbenou paní učitelku v kolektivu plném intrik. Co se dopravy týče, nejlepší je jet autem až k zámku, kde je parkoviště. Delší výlet si můžeš udělat i autobusem. Lístek studenty vyjde na 420 Kč.

Zdroj: zamekbude.cz

Jako poslední zmíním pražské Studio DVA divadlo, které nabízí dvě letní scény, nicméně já tě pozvu do budovy divadla na legendární dvojici Eva Holubová a Bob Klepl v existenciální komedii Líbánky na Jadranu od Patrika Hartla. Možná budeš v publiku obklopen/a manželskými páry ve středních letech, ale jsem přesvědčená o tom, že se příběh dotkne každé věkové skupiny.

Opět bych si s nákupem lístků hodně pospíšila, ale když to nestihneš v létě, Líbánky budou hrát i klasicky na podzim. Vstupenka tě vyjde na 350-1 199 Kč. Pro jedince je poslední možnost zakoupit si zbývající kusové lístky na letní scénu Vyšehrad s dvojicí Klepl–Holubová v další oblíbené inscenaci Poprask na laguně s jediným datem představení 30. 7.

Zdroj: tvrzdivice.cz