Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Na jaké knihy se můžeš těšit v roce 2022

Každý rok vyjde kvanta nových knih. Jaký si letos pohlídat, protože stojí za přečtení? Přináším své čtyři favority, které v průběhu roku rozhodně rozšíří moji knihovnu!

Kateřina Tučková - Bílá voda

Tučková vešla do povědomí širší veřejnosti především díky její knize Žítkovské bohyně. Bílá voda je další z příběhů, který odkrývá bolestná místa české historie. Popisuje, jak se komunisté vypořádali s řeholními řády ženských klášterů. Proč byli duchovní pronásledováni? Jak se snažil komunistický režim potlačit víru? To vše můžeme očekávat skrze silné osobní příběhy, které Tučková zaznamenává v období několika dekád.

Pavel Klusák - Uvnitř banánu

Tahle kniha je napůl příručkou a napůl prózou. Autor v ní zachycuje umělce na "okraji scény", vyhledává neznámé osudy a příběhy, či popisuje tvorbu duševně nemocných umělců. To vše propojuje s jednotlivými uměleckými směry, především pak s hudební scénou.

Zdroj: Martinus

Anthony Burgess - Mechanický pomeranč

Nové vydání jedné z klasik, které by měl mít doma každý. Příběh je zasazen do Londýna, kde parta mladých lidí vyvádí nejrůznější násilnosti, zločiny a šílenosti. Jenže vůdce party Alex je chycen , vsazen do vězení, kde ho má čekat dost nepříjemný trest a s ním spojené důsledky. Kniha je výjimečná pro osobitý styl psaní, nešetří popisem násilných scén a brutalit. Než vyjde, můžeš taky zhlédnout stejnojmenný film.

Zdroj: Martinus

Jenny Kleeman - Sex bez lidí, maso bez zvířat

V druhé půlce ledna roku 2022 vychází překlad knihy, která naskytuje pohled do budoucnosti. Budeme jíst maso jenom ze zkumavky? Nebudeme potřebovat partnera, protože o naše uspokojení se postarají sexuální roboti? Poutavě psaná reportáž nastoluje otázky etiky, motivace lidí, kteří se na technologickém pokroku podílejí a zkoumá hranice lidské bytosti a technologií.

Zdroj: Martinus

Na jaký knížky se letos těšíš ty? Sleduješ knižní novinky, nebo máš vlastní seznam, kterého se držíš?