Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Na co zajít v listopadu do kina, než je zase zavřou?

V Česku skokově přibývají počty nově nakažených covidem-19. Je tak možné, že se v nadcházejících měsících jen tak do kina nepodíváme. Připravili jsme pro tebe seznam filmů, které mají premiéru v listopadu a rozhodně stojí za to... Snad je stihneš i ty!

Eternals (premiéra 4. listopadu)

Milovníci universa Marvel už v kině určitě byli. Nevíš, o co jde? Tento nový blockbuster vypráví epický příběh, který se odehrává v průběhu tisíců let a sleduje skupinu nesmrtelných hrdinů. Ti jsou nuceni vystoupit ze stínů, aby se opětovně spojili proti nejstaršímu nepříteli lidstva, Deviantům. Jednu z hlavních rolí ztvárnila Angelina Jolie a pak ti dva, co hráli v Game of Thrones... Richard Madden a Kit Harrington.

French Dispatch (premiéra 18. listopadu)

Nový film geniálního Wese Andersona vypráví o milostném dopise novinářů. Izolovaná redakce amerických novin, fiktivní francouzské město, 20. století. Hraje Tilda Swinton, Bill Murray, Benicio Del Toro, Adrien Brody a Timotheé Chalamet. Co je třeba vědět víc?

Paříž, 13. obvod (premiéra 18. listopadu)

Velmi elegantně režírovaný snímek zkoumající milostné a vzájemně propojené osudy několika pařížských třicátníků. Film vypráví příběh jednoho muže a tří žen, kteří se vyhýbají závazkům a samotu zahánějí večírky, povrchními známostmi a náhodným sexem. Milovníci surové francouzské kinematografie si rozhodně přijdou na své.

Klan Gucci (premiéra 25. listopadu)

Klan Gucci je inspirován skutečným šokujícím příběhem impéria italského módního domu. Tři desetiletí rodinné historie, v níž nechybí láska, zrada, dekadence, pomsta ani vražda, skládají dohromady mozaiku toho, co všechno s sebou nese slavná značka Gucci.

Encanto (premiéra 25. listopadu)

Animák z dílny Walt Disney, který v nás evokuje stejné pocity, jaké jsme měli u Coco. Madrigalovi žijí ukryti v kouzelném domě v očarovaném městečku uprostřed kolumbijských hor. Kouzlo Encanto navíc způsobuje, že každé dítě v rodině nese jedinečný dar. Animáky od Disneyho miluje každý, ne?

Gorbačov. Ráj (premiéra 4. listopadu)

Dokumentární film je velmi intimním portrétem muže, který svými rozhodnutími změnil svět. Za pouhých šest let vlády Michaila Gorbačova došlo k rozpadu velké sovětské říše. Gorbačov přišel s perestrojkou, dal velké spoustě Rusů šanci žít svobodně a hlavně zbořil Berlínskou zeď. Za jeho vlády ale také vybuchl reaktor v jaderné elektrárně Černobyl… Pro milovníky novodobých dějin je tenhle dokument prostě must see.