Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Na co se můžeš těšit v rámci KVIFF doprovodného programu

Pokud se chystáš letos na KVIFF, tady je souhrn všeho, na co se můžeš těšit a co bys určitě neměl/a vynechat!

Co by ti určitě nemělo letos na KVIFFu utéct? Třeba KVIFF Talks, kde i letos budou probíhat pravidelná setkání s filmaři a režiséry, kteří na festivalu představují svá díla. Talky najdeš buď v hotelu Thermal, Vodafone Lounge, Kongresovém sále nebo v Tiskovém sále. Probíhají většinou v anglickém jazyce, jelikož jsou hosté často z ciziny. 

Dále se můžeš těšit i na hitovku minulého roku – KVIFF.TV, kde bude probíhat živý update veškerého dění na festivalu. Tato zóna se nachází vedle hotelu Thermal a nabízí program od 11:00 do 03:00. Během dne se můžeš těšit zejména na různé rozhovory nebo se zúčastnit spousty soutěží. Letos se v rámci moderování KVIFF.TV ukáže Čestmír Strakatý, Kovy nebo Gabriela Heclová.

Od soboty 1. července začne také pravidelně ve 14 hodin Prostor KVIFF X, ve kterém se představí v roli moderátora Čestmír Strakatý, a těšit se můžeš na rozhovory s festivalovými hosty.

Dalším pravidelným programem bude každý večer kvíz od CAMPARI, který začne v 18:30. Letošní ročník představí také novinku, a to stand-up komiky, kteří vystoupí celkem čtyřikrát během festivalu. Uvidíš tak Michaela Szatmaryho, Jiřího Jakimu, Tigrana Hovakymiana, Arnošta Frauenberga a v neposlední řadě také na Ester Kočičkovou.

Dalším skvělým místem bude FOMO pop up, který bude fungovat po dobu celého festivalu, a to od 10:00 do 17:00 na adrese Mlýnské nábřeží 507/5, 360 01 Karlovy Vary, tak doraž!

Ve volných chvílích také doporučuju zónu Pilsner Urquell, kde si vychutnáš nejlepší pivko! Zóna se nachází přímo u hotelu Thermal. Stát za to bude i Vodafone zóna, kde tě čeká například soutěž o spoustu cen, nebo workshop, kde si můžeš vyzkoušet základy filmové animace. V plánu jsou také lekce jógy nebo třeba silent disco.

A pokud bys měl/a chuť na namraženýho panáka nebo drink, na adrese Hotel Pavlov, Ivana Petroviče Pavlova 71, 360 01 Karlovy Vary bude čekat Jägermeister zóna!

Letos taky proběhne osmý ročník programu Future Frames ­– Generation NEXT of European Cinema, který pořádá European Film Promotion ve spolupráci s MFF Karlovy Vary. Program vybere vždy deset evropských režisérů, kteří představí své filmy festivalovému publiku. Polská režisérka Agnieszka Smoczyńska bude letos mentorkou skupiny a pro mladé filmaře uspořádá také uzavřenou master class, ve které s účastníky bude sdílet své zkušenosti.

Pátek 30. 6.

V hotelu Thermal probíhá slavnostní zahájení festivalu. Můžeš se těšit na zahajovací koncert, na kterém vystoupí s kapelou Indoor Garden Party oceňovaný australský herec a držitel Oscara Russell Crowe. Nebude chybět ani slavnostní ohňostroj, a to chvilku před půlnocí. Russell Crowe také při této příležitosti převezme Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii a herečka Alicia Vikanderová převezme Cenu prezidenta MFF KV. Ve 22:00 se v Mattoni Life Baru představí Dj Kewu.

Sobota 1. 7.

Ve 13:15 proběhne tisková konference s hercem Russellem Crowem, probíhat bude v Kongresovém sále hotelu Thermal.

Ve 22:00 se můžeš těšit na PSH, a to v Mattoni Life Baru.

Neděle 2. 7.

Ve 14:00 proběhne v Kongresovém sále hotelu Thermal tisková konference s tvůrčí delegací filmu You Sing Loud, I Sing Louder (včetně účasti Ewana McGregora a jeho dcery).

Večer se konají také koncerty v Mattoni Life Baru, kde od 18:00 vystoupí Tea Sofia, od 21.00 Emma Smetana & Jordan Haj a od 22.00 Nobody Listen.

Pondělí 3. 7.

Od 11:00 určitě doporučuji zajít do KVIFF.TV Parku na Girls On Film Podcast | Živě z KVIFF, neboli živé nahrávání Girls On Film – podcastu s recenzemi filmu z ženského pohledu. Moderovat bude filmová kritička Annou Smith.

Úterý 4. 7.

4. července si zapiš do must-visit dnů, protože se večer bude konat CAMPARI Red Passion Night, na které ve 22:00 vystoupí Emma Smetana, Jordan Haj a NobodyListen

Středa 5. 7.

Ve 13:00 proběhne v Kongresovém sále debata o filmu Brutální vedro.

Mezi 20:00 a 21:00 se můžeš v KVIFF.TV Parku těšit na Dj Kewu.

Tento den bude věnován také stému výročí Českého rozhlasu, tudíž se můžeš těšit na stagi KVIFF.TV například na Lucii Výbornou.

Čtvrtek 6. 7.

V Mattoni Life Bar proběhnou skvělé koncerty, od 18:00 se můžeš těšit na themayrevolution, od 21:00 na Ewu Farnou, a od 22:00 na DJ Aid Kid. V 19:30 poté v Domě České televize vystoupí Annet X.

Pátek 7. 7.

V pátek proběhne jako v dalších dnech Prostor KVIFF X v KVIFF.TV Parku, a to od 14:00.

Sobota 8. 7.

Na závěrečném ceremoniálu 57. ročníku karlovarského festivalu obdrží americká herečka a režisérka Robin Wright Cenu prezidenta MFF KV. Ta například režírovala pár epizod seriálu Ozark nebo House of Cards. A herečka Daniela Kolářová převezme Cenu prezidenta MFF KV, což proběhne ve Velkém sále Hotelu Thermal.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.